Zamknij

5 sposobów na bielsze zęby, czyli domowe wybielanie

Aleksandra Supryn
16.11.2015 16:16
5 sposobów na bielsze zęby, czyli domowe wybielanie
fot. Wybielanie zębów w domu. Naturalne sposoby na bielsze zęby

Marzysz o białym, pięknym uśmiechu rodem z Hollywood? Coraz częściej mówi się o tym, że zabiegi w gabinetach dentystycznych oraz zbyt częste stosowanie pasty wybielającej niszczy szkliwo. Jak więc sobie poradzić? Spróbuj naturalnych sposobów!

Na naszych zębach znajdują się przebarwienia, które mają różnorakie pochodzenie. Mogą być spowodowane chorobami (porfiria, choroba hemolityczna czy wrodzona niedrożność przewodów żółciowych) oraz czynnikami zewnętrznymi ‒ przyjmowaniem leków lub nieprawidłową dietą.

Jeśli nie chcesz stosować chemicznych substancji, żeby się ich pozbyć, wypróbuj naturalne metody.

Truskawki

To metoda spopularyzowana przez Catrine Zeta-Jones. Okazuje się, że kwasy znajdujące się w truskawkach są w stanie usunąć przebarwienia na zębach. Wystarczy, że zmiażdżysz 4-5 truskawek i wetrzesz papkę w zęby. Pamiętaj, aby po wszystkim dokładnie wypłukać usta.

Ocet jabłkowy

Kolejny naturalny produkt, który wybieli Twoje zęby to ocet jabłkowy. Niestety metoda ta zajmuje trochę czasu. Jest niezwykle skuteczny na przebarwienia po kawie oraz plamy po nikotynie. Aby zauważyć wyraźne efekty musisz stosować go jednak przez około 1 miesiąc. Pamiętaj, aby po zastosowaniu octu jabłkowego dokładnie wypłukać usta lub umyć zęby. Jego pozostałości mogą uszkodzić zęby.

Olej kokosowy

Olej kokosowy również świetnie działa na zęby. Co więcej, niektórzy robią z niego nawet naturalną, domową pastę. Aby skutecznie wybielić zęby za jego pomocą możesz włożyć do ust łyżkę oleju kokosowego i pozostawić na 15-20 minut. Prostszym sposobem jest dodanie do zwykłej pasty kilku kropel oleju lub namoczenie nim ręcznika i wtarcie go w zęby.

Soda oczyszczona

Sodę oczyszczoną stosowały już nasze babki i prababki. Nałóż na wilgotną szczoteczkę sodę oczyszczoną lub dodaj odrobinę do pasty do zębów. Następnie bardzo dokładnie wypłucz usta.

Pamiętaj jednak, że zbyt częste stosowanie sody oczyszczonej może uszkodzić szkliwo.

Węgiel

Aby zęby były białe, najpierw muszą być czarne? Bardzo skuteczne jest wybielanie zębów przy pomocy węgla aktywnego. Kup w aptece węgiel aktywny, wybierz ten w kapsułkach, nie tabletkach. Otwórz kapsułkę i wysyp z niej proszek. Dodaj do niego kilka kropel wody, aby powstała rzadka pasta. Nałoż ją na zęby za pomocą szczoteczki lub palca i pozostaw go na nich na ok. 3 minuty.

___

ZdrowoBardzo / AS