Zamknij

Nie możesz dostać się do dentysty? Domowe sposoby na ból zęba

Anonymous User
11.08.2015 15:11
Nie możesz dostać się do dentysty? Domowe sposoby na ból zęba
fot. Ból zęba - domowe sposoby, co na ból zęba? Ból zęba przy nacisku

Kiedy zaczyna nas boleć ząb, wszystko inne przestaje mieć znaczenie. Nie damy rady ani pracować, ani zasnąć. Zanim przyjmie nas dentysta zazwyczaj mija trochę czasu. Zebraliśmy kilka domowych sposobów na ból zęba, które pozwolą nam przetrwać ten trudny czas.

Domowe sposoby na ból zęba - sól i pieprz

Każdy z nas ma w domu te dwie przyprawy, a to właśnie one przyjdą nam z pomocą, kiedy rozboli nas ząb. Wystarczy przygotować z nich specjalną "pastę". Jak to zrobić? Szczyptę soli i pieprzu wsypujemy do miseczki i dodajemy odrobinę wody. Całość mieszamy, aż powstanie maź o konsystencji pasty do zębów. Nakładamy ją na szczoteczkę i delikatnie szorujemy bolący ząb. Czynność należy powtórzyć kilkukrotnie. 

Czosnek uśmierzy ból i złagodzi infekcję

Czosnek zawiera allicynę, która jest naturalnym antybiotykiem. Ząbek czosnku należy przyłożyć do bolącego zęba i przytrzymać przez co najmniej kilka minut. W ten sposób zabijemy bakterie i złagodzimy infekcję. Ulga powinna być natychmiastowa. 

Metody na ból zęba - goździki

Goździki to absolutny hit, jeśli chodzi o łagodzenie bólu. Zawierają bowiem eugenol, czyli związek będący naturalnym anestetykiem (środkiem znieczulającym) i antyseptykiem (środkiem odkażającym). Należy przyłożyć goździk do bolącego dziąsła i lekko masować. 

Domowy sposób na ból zęba - wacik z octem

Jeśli nie mamy w domu goździków czy czosnku, zapewne znajdziemy gdzieś ocet. Wystarczy nasączyć nim wacik i przyłożyć go do bolącego zęba. Taki okład odkazi zainfekowane miejsce i lekko złagodzi ból. 

Wszystkie przedstawione sposoby przyniosą nam ulgę w nagłym wypadku. Pamiętajmy jednak, że ból zęba sygnalizuje stan zapalny, którego nie wolno lekceważyć. Musimy jak najszybciej udać się do dentysty. Bakterie rozwijające się w jamie ustnej mogą doprowadzić do wielu chorób, w najgorszym przypadku nawet do sepsy. 

Źródło: www.top10homeremedies.com