Jak zregenerować skórę po lecie? [VIDEO]

Aleksandra Supryn
15.09.2015 11:43
Jak zregenerować skórę po lecie? [VIDEO]
fot. Jak zregenerować skórę po lecie? [VIDEO]

Nasza skóra nieustannie narażona jest na działanie promieni UV. Kremów z filtrem powinniśmy używać codziennie ‒ nawet jeśli nie wybieramy się na plażę. Jednak to właśnie letnie promienie słoneczne najmocniej nadwyrężają skórę ‒ przebarwienia, wysuszenie, szorstkość. Dlatego po wakacjach szczególnie trzeba o nią zadbać. Jak pomóc zniszczonej skórze? 

Najprostszym i najtańszym sposobem jest używanie kosmetyków nawilżających i regenerujących. W domowym zaciszu możemy stosować balsamy, kremy, mleczka oraz masła. Trzeba jednak pamiętać, że produkty cięższe należy nakładać na noc, a lżejsze ‒ na dzień.

Jak zregenerować skórę po lecie? [VIDEO]

Jakie zabiegi estetyczne zregenerują skórę?

Można również zainwestować w zabiegi regeneracyjne. To niewątpliwie bardzo efektywny sposób, który poprawi stan skóry po lecie. Możemy spróbować mikrodermabrazji, czyli zabiegu, podczas którego martwy naskórek zostanie złuszczony, a cera będzie w stanie lepiej przyswoić kosmetyki pielęgnacyjne. Dzięki temu twarz będzie wyglądała piękniej i młodziej.  

Równie efektywne są zabiegi z grupy „soft lifting”, polegające na wstrzyknięciu pod skórę kwasu hialuronowego. Zabieg sprawi, że skóra będzie nawilżona i napięta, ale nie pozostawi efektu jak po operacji plastycznej.

Źródło: newsrm.tv