Szampon szamponowi nie równy. Jak dobrać szampon do rodzaju włosów?

Aleksandra Supryn
19.11.2015 13:13
Szampon szamponowi nie równy. Jak dobrać szampon do rodzaju włosów?
fot. Rożne rodzaje włosów wymagają specjalnej pielęgnacji. Dobierz szampon!

Różne rodzaje włosów wymagają specyficznej pielęgnacji. Dotyczy to również wyboru szamponu. Wybieranie produktu tylko dlatego, że podoba nam się reklama, zapach lub opakowanie to błąd. Jaki szampon będzie więc dla Ciebie najlepszy?

Aby wybrać szampon, który będzie odpowiedni dla danego rodzaju włosów i skóry głowy, należy zwrócić uwagę na jego skład. Niektóre składniki mogą uszkodzić kosmyki i sprawić, że będą wyglądały nieładnie i niezdrowo.

Sprawdź, jak dobrać odpowiedni szampon do rodzaju włosów.

Włosy kręcone

Kręcone włosy przysparzają swoim właścicielom niemało problemów. Aby były piękne, należy o nie wyjątkowo zadbać. Używaj szamponów pozbawionych silnych środków chemicznych, np. SLS czy silikonu. Wybieraj delikatne, ziołowe produkty lub kosmetyki dla dzieci. Kręcone włosy powinny być również bardzo dobrze nawilżone, sięgnij więc po produkty z gliceryną, pantenolem czy masłem shea.

Włosy cienkie, bez objętości

Aby zwiększyć objętość włosów potrzebna jest kuracja długoterminowa. Produkty, które obiecują momentalne zwiększenie objętości nie są dobrym rozwiązaniem. Aby zwiększyć ich objętość, wspomóc wzrost oraz je wzmocnić, uzupełnij poziom składników odżywczych. Stosuj produkty bogate w witaminy, aminokwasy oraz kreatynę.

Włosy zniszczone, wypadające

Wybieraj takie produkty, które wzmocnią Twoje włosy. Szukaj w nich takich składników jak np. silikony oraz odżywiające lipidy i proteiny. Warto również sięgnąć po produkty z naturalnymi składnikami: lawendę, która pobudza krążenie skóry głowy oraz rumianek, który wzmacnia włosy i uelastycznia je. Na zniszczone włosy dobrze wpłyną również witaminy A, E oraz tez grupy B.

Włosy z tendencją do łupieżu

Jeśli masz problemy z łupieżem, koniecznie stosuj szampon przeciwłupieżowy. To najlepszy sposób na ten problem. Ważne jest jednak, aby zareagować szybko ‒ na zaniedbanej skórze łupieżowej szybko rozwiną się bakterie i grzyby, co tylko pogorszy stan włosów.

Włosy przetłuszczające się

Włosy, które bardzo szybko się przetłuszczają powinny być myte lekkimi szamponami, które nie będą uszkadzały struktury włosa. Powinien mieć dużo składników myjących, a mało natłuszczających. Bardzo dobrze wpłyną na nie również substancje ściągające: olejek cytrusowy, rozmaryn, szałwia czy rumianek

___

ZdrowoBardzo / AS