Zamknij

Rozgrzej się jesienią. Azjatyckie masaże rozgrzewające

Aleksandra Supryn
15.10.2015 15:33

Masaże to nie tylko sposób na pozbycie się bólu oraz na zrelaksowanie się. Możesz wybrać również masaż, który pomoże Ci przetrwać jesienne i zimowe miesiące. 

Rozgrzewające masaże - masaż stemplami ziołowymi i bańkami chińskimi
fot. ---

Jesienią nasze ciało staje się bardzo wyziębione. Problem ten dotyczy przede wszystkim kobiet, którym zimno doskwiera znacznie bardziej. Całe szczęście jest na to sposób, w dodatku bardzo przyjemny ‒ masaże.

Rozgrzewające masaże

Rozgrzewające masaże to domena medycyny orientalnej. Jednym z popularniejszych jest tajski rozgrzewający masaż stemplami ziołowymi. Do bawełnianych stempli wkładane są specjalne mieszanki ziołowe, które składają się m.in. z imbiru lekarskiego, cynamonu kamforowego, trawy cytrynowej czy kurkumy. Te unikalne połączenia mają właściwości rozgrzewające i energetyzujące. Woreczki z ziołami przykłada się do różnych części ciała, aby najlepiej je rozgrzać i utrzymać temperaturę przez możliwie najdłuższy czas.

Drugi popularny sposób na rozgrzewający masaż to chińskie bańki. Okazuje się, że nie używa się ich tylko w celach estetycznych (rozstępy, cellulit, tkanka tłuszczowa). Bańki pomagają również utrzymać dobre krążenie krwi, a dobre krążenie to stała i wyrównana temperatura ciała.  

Jakie są korzyści płynące z masaży rozgrzewających?

Zarówno masaż stemplami ziołowymi, jak i bańki chińskie sprawią, że temperatura ciała wzrasta, a krążenie krwi się poprawia. To z kolei prowadzi do tego, że nasza koncentracja będzie większa, samopoczucie lepsze, a my będziemy mieli więcej energii i siły do działania.

___

Źródło: NewsRM

ZdrowoBardzo / AS