Zamknij

Pomaga utrzymać piękną skórę i dba o stawy. Jak działa rybi kolagen?

08.10.2021
Aktualizacja: 08.10.2021 13:05
Jak działa rybi kolagen?
fot. Shutterstock

Kolagen to białko obecne w tkankach człowieka. Dzięki niemu tkanki skóry oraz kości są chronione przed uszkodzeniami. Niestety, z wiekiem organizm człowieka traci zdolność do odtwarzania włókien kolagenowych. Nasza skóra zaczyna się starzeć już po 25 roku życia – już wtedy warto o nią zadbać, wykorzystując naturalne składniki. Jak działa rybi kolagen i dlaczego to najskuteczniejszy rodzaj kolagenu?

 1. Rybi kolagen to najlepsze źródło kolagenu dla człowieka. Dlaczego?
 2. Kolagen rybi: najważniejsze właściwości. Dlaczego jest tak cenny dla zdrowia?
 3. Jak stosować rybi kolagen?

Kolagen stanowi 30 procent wszystkich białek w naszym organizmie. Jest nazywany białkiem młodości  – buduje skórę, kości, ścięgna, naczynia krwionośne i zęby. Kolagen pomaga utrzymać piękną, jędrną skórę, usprawnia krążenie krwi i pomaga łagodzić stany zapalne. Dzięki substancji rany na naszej skórze szybciej się goją. Jednym słowem, kolagen to naturalny eliksir młodości.

Niestety, poziom kolagenu w organizmie spada wraz z wiekiem. U osób powyżej 60 roku życia kolagen przestaje być syntezowany. Suplementacja kolagenu ma wiele korzyści zarówno dla zdrowia, jak i urody. Jaki rodzaj kolagenu będzie najlepszy? Warto wybrać rybi kolagen, który swoją budową przypomina białko wytwarzane przez człowieka.

Rybi kolagen to najlepsze źródło kolagenu dla człowieka. Dlaczego?

Kolagen rybi to obok kolagenu wołowego, wieprzowego i drobiowego, jeden z rodzajów kolagenu pochodzenia naturalnego. Rybi kolagen charakteryzuje się najlepszą przyswajalnością, a jego suplementacja daje widoczne efekty w krótkim czasie.

Morski kolagen jest wytwarzany w ekologiczny sposób (do jego produkcji wykorzystuje się łuski ryb). Oczyszczanie łusek podczas wytwarzania rybiego kolagenu eliminuje powstawanie czynników alergizujących, dzięki czemu rybi kolagen, w przeciwieństwie do innych rodzajów kolagenu, nie wywołuje reakcji alergicznych. Morski kolagen, dzięki swojej budowie, może przenikać do głębszych warstw skóry właściwej, dzięki czemu tak korzystnie działa na organizm.

Kolagen rybi: najważniejsze właściwości. Dlaczego jest tak cenny dla zdrowia?

Stosowanie kolagenu poprawia ogólne samopoczucie i wygląd. Suplementacja rybiego kolagenu pomaga dłużej cieszyć się młodością. Jak na nasz organizm wpływa rybi kolagen?

 • poprawia elastyczność i jędrność skóry
 • opóźnia proces starzenia się organizmu
 • chroni stawy przed urazami i przyśpiesza proces regeneracji
 • hamuje wycieranie się mazi stawowej
 • wzmacnia odporność
 • poprawia wygląd skóry, włosów i paznokci
 • pobudza aktywność komórek chrzęstnych
 • niweluje bóle reumatyczne
 • zwiększa wchłanianie składników mineralnych

Jak stosować rybi kolagen?

Suplementy z rybim kolagenem dostępne są w dwóch formach: w płynie lub proszku oraz w tabletkach. Kolagen w proszku można dodać do ulubionego napoju. Warto wybierać suplementy zawierające w swoim składzie witaminę C oraz kwas hialuronowy, które stymulują produkcję kolagenu. Suplementy z rybim kolagenem należy przyjmować zgodnie z zaleceniami producenta. Maksymalna dzienna dawka kolagenu rybiego wynosi 4000 mg na dobę.

Uwaga!

Powyższa porada nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku jakichkolwiek problemów ze zdrowiem należy skonsultować się z lekarzem.

Źródło: wapteka.pl, wybieramykolagen.pl, izielnik.pl