Jak dbać o suchą skórę? Pamiętaj o tych 5 prostych zasadach

Aleksandra Supryn
31.12.2015 15:32
Jak dbać o suchą skórę? Pamiętaj o tych 5 prostych zasadach
fot. Pielęgnacja suchej skóry zimą. Sprawdź, jak ją skutecznie nawilżyć

Zimą cera każdego typu jest bardziej wysuszona i podrażniona. Mroźne powietsze sprawia, że w tym okresie musimy szczególnie o nią zadbać. Zwłaszcza osoby, które z natury mają suchą skórę.

Zimowa pielęgnacja wcale nie jest czymś trudnym i uciążliwym. Stosuj się do tych 5 zasad, a Twoja skóra będzie piękna i nawilżona przez cały rok.

1. Stosuj odpowiednie produkty

Osoby z cerą suchą powinny wybierać produkty o gęstej konsystencji, które wchłaniają się w skórę trochę dłużej, ale lepiej nawilżają. Stosuj kremowe mleczko do demakijażu i codziennie pamiętaj o nawilżaniu kremem. Co najmniej raz w tygodniu musisz również usuwać martwy naskórek, którego na skórze suchej jest dużo.

Jeśli masz skórę mieszaną i tylko niektóre części twarzy są bardzo przesuszone, używaj różnych produktów. Do partii oleistych - lekkich, do suchych - kremowych i gęstych.

2. Zrezygnuj z retinolu

Wiele kobiet stosuje produkty z retinolem jako serum przeciw starzeniu się skóry. Niestety w wielu przypadkach składnik ten wysusza skórę i sprawia, że jest bardziej podrażniona.

3. Nawilżaj od środka

Aby cieszyć się piękną, nawilżona skórą, musisz ją nawilżać również od środka. Pij więc dużo wody.

4. Używaj naturalnych olejów

Naturalne oleje są ostatnio bardzo popularne w kosmetyce. Wybieraj więc produkty z ich zawartością lub sama rób z nich domowe maseczki i kremy. Świetne są oleje z ryb, siemienia lnianego czy olejki arganowe i kokosowe.

Produkty z dużą zawartością olei warto włączyć również do swojej diety.

5. Unikaj podrażnienia

Jeśli masz suchą skórę, która często jest podrażniona, powinnaś unikać pewnych produktów oraz czynności. Zwróć uwagę czy Twojego kosmetyki nie mają dużo alkoholu, ponieważ wysusza on skórę. Warto również starać się używać tylko naturalnych kosmetyków bez dużej ilości sztucznych zapachów i barwników.
W okresie zimowym zrezygnuj również z bardzo gorących pryszniców, a jeśli lubisz kąpiele to zawsze dodawaj do wody kilka kropel olejku eterycznego, np. arganowego.

___

ZdrowoBardzo / AS