Zamknij

Chcesz mieć piękną, młodo wyglądającą cerę? Usuwaj makijaż!

Aleksandra Supryn
02.10.2015 15:21

Codzienny demakijaż twarzy jest najważniejszym i podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym. Bez dokładnego oczyszczenia twarzy, nie możemy liczyć na to, że nasza cera będzie piękna i zdrowa. 

Chcesz mieć piękną, młodo wyglądającą cerę? Usuwaj makijaż!

O tym jak istotne jest zmywanie makijażu mówi doktor Aleksandra Jagielska ‒ dermatolog i specjalista od medycyny estetycznej. Czy wiesz do czego prowadzi niedokładne oczyszczanie twarzy oraz jak wybrać odpowiedni produkt do demakijażu?

 

Dlaczego trzeba usuwać makijaż?

Makijaż trzeba zmywać każdego dnia. Ten prosty zabieg sprawia, że skóra staje się piękniejsza i zdrowsza. Resztki makijażu oraz złuszczony naskórek sprzyjają namnażaniu się bakterii oraz zatykaniu się porów. Ostatecznie prowadzi to do powstawania wyprysków i niedoskonałości. Co więcej, dbałość o higienę twarzy może również zahamować proces starzenia się ‒ cera będzie jędrna i gładka.

Pamiętajmy, że prawidłowa pielęgnacja twarzy to klucz do pięknej i młodo wyglądające cery.

Jak wybrać produkt do demakijażu?

Ważny jest też wybór odpowiedniego kosmetyku do demakijażu. Osoby o tłustej cerze powinny używać lekkich toników oraz żelów do oczyszczania. Natomiast panie, które mają skórę suchą ‒ tłustsze olejki i mleczka. Trzeba pamiętać również, aby nie używać do demakijażu zwykłego mydła. Wysusza ono skórę oraz powoduje podrażnienia.

newsrm.tv