Od cytryn po skórki od banana. Jak się zmieniają kobiece piersi?

Monika Piorun
19.07.2016 15:05
Od cytryn po skórki od banana. Jak się zmieniają kobiece piersi?
fot. Trudny żywot kobiecych piersi

Prawa natury odznaczają wyraźny ślad na ciele kobiety, szczególnie na delikatnej skórze piersi, które pod wpływem ciąży, karmienia i nieszczęsnej grawitacji tracą swą pierwotną jędrność i sprężystość. 

Marta Lech-Maciejewska - młoda mama, która na co dzień prowadzi bloga superstyler.pl, wpadła na ciekawy pomysł na przedstawienie, co się dzieje z kobiecymi piersiami na początku przygody z macierzyństwem. Za pomocą kilku owoców opowiedziała uniwersalną historię o zmianach, z którymi musi się zmierzyć na pewnym etapie życia niemal każda przedstawicielka płci pięknej.

 Stworzony przez nią filmik w ciągu kilku dni zyskał ogromną popularność w sieci, a niecodziennym projektem zainteresował się nawet jeden z najbardziej znanych amerykańskich portali internetowych - The Huffington Post.

Od soczystych cytryn po zwiotczałe banany

60 sekund z życia piersi

Według blogerki, która z wykształcenia jest seksuologiem klinicznym, przed ciążą kobiece piersi przypominają świeże cytryny. Kiedy przyszłe mamy spodziewają się dziecka ich biust zaczyna być coraz bardziej podobny do melonów.

Podczas karmienia klatka piersiowa wygląda jak soczyste mango, a po zakończeniu trudnego dla niektórych okresu laktacji ta ważna dla pań część ciała zaczyna mieć coraz więcej wspólnego ze skórkami od banana niż jędrnymi owocami z czasów zanim zaczęły być dumnymi matkami.

Trudny żywot kobiecych piersi... z przymrużeniem oka

owoce_piersi
fot.freeimages.com

Niestety nie wszystkie matki potrafią zaakceptować te zmiany z odpowiednim dystansem. Niektóre kobiety rezygnują z karmienia piersią tylko z powodu obaw dotyczących przyszłego wyglądu piersi. Mimo że autorka - Marta Lech-Maciejewska - szanuje prawo każdego człowieka do podejmowania samodzielnych decyzji, to (jak sama twierdzi) stara się przełamać stereotypy dotyczące nieuchronnych zmian, na jakie narażone jest kobiece ciało na początku okresu macierzyństwa.

Na swoim blogu młoda mama tłumaczy, w jaki sposób sama poradziła sobie z tym problemem. Zaleca łagodne ćwiczenia jeszcze w okresie ciąży, które mogą pomóc sprawić, że nasze ciało będzie bardziej elastyczne, a mięśnie lepiej podtrzymają ciężar biustu.

Jeśli tylko stan zdrowia nam na to pozwala, nie powinniśmy stronić od umiarkowanej aktywności, by pomóc naszemu ciału przystosować się do nowej sytuacji. Choć nasz wygląd w dużej mierze zależy od genów, to jednak same mamy bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie, które możemy poprawić dzięki odrobinie ruchu.

PrzeczytajJakich produktów unikać podczas karmienia piersią?

young-woman-holding-fruit-breasts
fot. pinterest.com
Zagłosuj

Co sądzicie o projekcie polskiej blogerki?

Liczba głosów:

___

Redakcja Radio Zet Zdrowie/π