Leczenie włosów… ogniem! Już w Polsce!

11.08.2015 12:24
Leczenie włosów… ogniem! Już w Polsce!
fot. Leczenie włosów ogniem, zabiegi na włosy, jak dbać o włosy [PORADNIK]

Zapewne znasz co najmniej kilka zabiegów wzmacniających włosy. Zazwyczaj polegają one na nałożeniu na nie odżywczej maseczki lub balsamu. W Polsce wykonywany jest już zabieg, który sprawi, że przetrzesz oczy ze zdumienia. Okazuje się bowiem, że włosy można leczyć ogniem! Zobacz, na czym to polega.

Wzmacnianie włosów ogniem to nie sadystyczny wymysł fryzjerów :) I zapewniamy, że nie wyjdziesz z salonu ze zwęglonymi resztkami Twoich pięknych kędziorów. To metoda na dodanie włosom blasku. Po zabiegu łatwiej je rozczesać, nie elektryzują się i wyglądają znacznie zdrowiej.

Jak wygląda zabieg leczenia włosów ogniem?

Zabieg jest przeznaczony dla włosów mających co najmniej 10 cm długości. Najpierw fryzjer moczy głowę pacjenta, a następnie nakłada na włosy kosmetyki zawierające pantenol. Potem następuje bardziej spektakularna część :) Fryzjer - za pomocą specjalnej, płonącej końcówki - wystawia nasze włosy na działanie ognia. 

Leczenie włosów ogniem

Czy wzmacnianie włosów ogniem jest bezpieczne?

Jak zapewniają eksperci, nie ma możliwości, żeby zabieg wymknął się spod kontroli. Odczuwamy podczas niego ciepło, ale nie jest nam gorąco. Ogniem nie pracuje się przy skórze głowy. Palą się tylko zniszczone, suche włosy. Zdrowe - zabezpieczone wodą i kosmetykami - pozostają nietknięte. 

Efekty leczenia włosów ogniem

Po zabiegu włosy wyglądają lepiej, są bardziej lśniące, dobrze się rozczesują i nie elektryzują się. Leczenie ogniem polecane jest osobom, które mają zniszczone, porowate włosy po trwałej ondulacji lub rozjaśnianiach. 

Zabieg należy powtarzać w zależności od potrzeb klienta oraz kondycji włosów. Jeżeli włosy są bardzo zniszczone, można go wykonywać nawet co 3 tygodnie. Osobom, które mają zdrowsze włosy, zaleca się powtarzanie zabiegu co 3 miesiące.

Źródło: newsrm.tv