Płatki owsiane na twarzy? To nie pomyłka, ale sposób na wygładzenie

07.07.2015 15:16
Płatki owsiane na twarzy? To nie pomyłka, ale sposób na wygładzenie
fot. Jak zrobić domową maseczkę z płatków owsianych

Maseczki - słabość każdej kobiety, która dba o skórę twarzy! Nic dziwnego - maseczki są skuteczniejsze od większości kremów, a ich aplikacja, to sama przyjemność :) Ta maseczka wygłasza skórę i odżywia ją, a jej przygotowanie zajmie Wam tylko chwilę.

Domowa maseczka z płatków owsianych 

Płatki owsiane zawierają skoncentrowane i łatwo przyswajalne witaminy B6 i B1, a także kwas pantotenowy, magnez i żelazo. Te składniki usuwają z naszej cery widoczne znaki zmęczenia. Maseczka z płatków nawilży nasza skórę lepiej niż najdroższy krem, twarz stanie się bardziej promienna i wypoczęta. Efekty takiej kuracji zobaczycie już po pierwszej aplikacji, a po kilku zabiegach skóra stanie się bardziej miękka i jędrniejsza.  

Jak zrobić domową maseczkę z płatków owsianych? 

Zrobienie maseczki z płatków owsianych zajmie Wam kilka minut. 

Składniki: 2 płaskie łyżki płatków owsianych (nie instant), woda.

Płatki wsypujemy do miski i zalewamy gorąca wodą. Kiedy napęcznieją i ostygną nakładamy na twarz. Uwaga! Konsystencja maseczki powoduje, że łatwo spływa ona z twarzy. Dlatego najlepiej aplikować ten domowy kosmetyk na leżąco. Maseczkę z płatków owsianych pozostawiamy na twarzy przez 10 minut, a następnie spłukujemy letnią wodą.