Domowa maseczka na trądzik. Lepsza niż krem za 100 zł

07.07.2015 15:57
Domowa maseczka na trądzik. Lepsza niż krem za 100 zł
fot. Jak zrobić domową maseczkę na trądzik z miodem i zieloną herbatą

Każdy, kto cierpi na trądzik wie, że preparaty dostępne w aptekach mają różną skuteczność. I różną cenę... Osobom o wrażliwej cerze polecamy domowe maseczki wspomagające kurację antytrądzikową. Zobacz, jak zrobić taki preparat!  

Domowa maseczka na trądzik z miodem i zieloną herbatą

Domowa maseczka na trądzik z miodem i zieloną herbatą jest prostym i skutecznym sposobem na walkę z niedoskonałościami skóry. Jeśli miewasz problemy z wypryskami na twarzy, koniecznie wypróbuj tej naturalnej metody.

Składniki - jak sama nazwa wskazuje: miód, zielona herbata, a do tego cukier i ocet jabłkowy.

Przed przyrządzeniem maseczki należy zaparzyć zieloną herbatę i poczekać aż wystygnie. Do niewielkiej miski nalewamy jedną płaską łyżkę stołową octu jabłkowego. Dodajemy dwie małe łyżeczki zielonej herbaty, pięć łyżeczek cukru oraz łyżkę miodu. Następnie dokładnie mieszamy. Jeżeli konsystencja preparatu jest za rzadka, dodajemy więcej cukru.

Domowa maseczka na trądzik z miodem i zieloną herbatą - dlaczego jest skuteczna? 

Maseczka działa również jak peeling. Nakładamy ją na twarz i masujemy przez około 3 minuty. Pomoże to pozbyć się martwego naskórka i oczyści skórę. Maseczkę pozostawiamy na twarzy przez 10 minut i spłukujemy letnią wodą.  

Domowa maseczka na trądzik z miodem i zieloną herbatą - efekty

Miód nawilża skórę i zapobiega jej przesuszaniu (w przeciwieństwie do maści na pryszcze) oraz wspomaga odnowę komórek skóry. Ocet jabłkowy otwiera pory, oczyszcza skórę i przywraca jej naturalne PH. Zielona herbata działa detoksykacyjnie, rozjaśnia skórę i działa przeciwzapalnie. Będzie pięknie! :)

Źródło: www.top10homeremedies.com