5 nasion, dzięki którym włosy będą jedwabiście gładkie

Aleksandra Supryn
16.03.2016 14:28
5 nasion, dzięki którym włosy będą jedwabiście gładkie
fot. Jak sprawić, żeby włosy były lśniące i mocne? Jedz nasiona i pestki

Odpowiednia dieta to gwarancja piękna. Możecie być pewni, że zdrowe jedzenie sprawi, że skóra będzie gładka i pozbawiona niedoskonałości, paznokcie mocne, a włosy piękne i lśniące. 

Dziś proponujemy Wam nasiona pełne składników, które odżywią włosy oraz sprawią, że te będą rosły znacznie szybciej i przestaną wypadać.

Siemię lniane

Nasiona lnu są bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, które nadadzą włosom blasku, odżywią cebulki włosów oraz dostarczą potrzebnych składników. Codzienne spożywanie łyżeczki siemienia lnianego zapobiegnie również nadmiernemu wypadaniu włosów.

Pestki dyni

Pestki dyni to kolejne nasiona, które musisz jeść, jeśli chcesz, aby włosy były piękne i mocne. Znajduje się w nich bardzo dużo cynku odpowiedzialnego na piękny wygląd włosów. Minerał ten odżywia suchą skórę na czaszce oraz redukuje łamliwość i wypadanie włosów. Dzięki nim włosy staną się również mocniejsze i gęstsze.

Pestki słonecznika

Nasiona słonecznika to z kolei świetne źródło witaminy E. Składnik ten chroni skórę na czaszce przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Dzięki temu nie jest ona podrażniona ani wysuszona. Sprawia również, że włosy są mocniejsze i gęstsze.

Nasiona kozieradki

Kozieradka to roślinach, której bardzo często używa się do leczenia uporczywego łupieżu. To jednak nie wszystko, bo pobudza również porost włosów i sprawia, że są one bardziej lśniące i mocne.

Nasiona sezamu

W tych ostatnich nasionach znajduje się zarówno magnez, jak i wapń. Oba bardzo ważne dla zdrowia włosów, ponieważ pobudzają ich porost. Łyżeczka nasion sezamu dziennie sprawi, że włosy przestaną wypadać. 

___

ZdrowoBardzo / AS