Zamknij

Słońce grzeje! Jak chronić włosy przed jego działaniem?

Monika Karbarczyk
18.08.2015 15:10
Słońce grzeje! Jak chronić włosy przed jego działaniem?
fot. Jak skutecznie chronić włosy przed działaniem słońca? PORADNIK

Wylegujesz się na słońcu, wędrujesz po górach albo pływasz? Pamiętaj, że promienie słoneczne niszczą Twoje włosy.

Wystarczy kilka dni spędzonych na słońcu, a zauważysz, że kolor włosów staje się jaśniejszy. Może i ten naturalny balejaż wygląda ładnie, ale to niestety oznaka, że włosy są uszkodzone.

Jak skutecznie chronić włosy latem?

W słoneczne dni musisz zadbać o swoje włosy tak samo starannie, jak o swoją skórę. Nie zapomnij więc o kosmetykach do włosów z filtrami.

Szkodliwą działalność słońca potęguje dodatkowo woda morska i ta z basenu. Jej drobinki działają jak soczewka – skupiają promienie. Po kąpieli w morzu lub basenie włosy stają się też twarde i szorstkie. To efekt działania soli lub chloru. Żeby go zlikwidować, trzeba po każdym wyjściu z wody dokładnie spłukiwać głowę pod prysznicem. Należy pamiętać również o tym, żeby nie suszyć włosów bezpośrednio na słońcu, bo to tylko jeszcze bardziej je niszczy.

Dbajmy o nasze włosy, nie chcemy przecież, żeby straciły swój połysk i kolor oraz stały się kruche, łamliwe i suche. Jeśli nie ochronimy ich wystarczająco dobrze latem, to w końcu zaczniemy je tracić – a ten proces trudno jest zatrzymać.

Źródło: newsrm.tv