3 rzeczy, które MUSISZ zrobić, aby pozbyć się cellulitu

03.09.2015 19:26
3 rzeczy, które MUSISZ zrobić, aby pozbyć się cellulitu
fot. Jak pozbyć się cellulitu? Sposoby na pomarańczową skórkę

Wiele kobiet zmaga się z cellulitem. Mało która może pochwalić się idealnie gładką skórą. Istnieją jednak sposoby na to, aby zmniejszyć „pomarańczową skórkę” lub nawet zupełnie się jej pozbyć.

Pozbycie się cellulitu nie jest jednak takie proste. Aby tego dokonać, nie wystarczą jedynie drogie preparaty kosmetyczne. Przepisem na sukces jest połączenie odpowiednich ćwiczeń, diety oraz pielęgnacji.

Skąd bierze się cellulit?

Cellulit to nieprawidłowo rozmieszczona tkanka tłuszczowa, której towarzyszą również obrzękowo-włókniste zmiany podskórne. Są one spowodowane przewagą syntezy tłuszczów w stosunku do ich rozkładania, czyli lipolizy. W efekcie skóra jest nierówna i pofałdowana. Zmiany cellulitowe mogą pojawiać się na pośladkach, udach, biodrach, kolanach, ramionach oraz sutkach.

Cellulit nie dotyczy jedynie osób otyłych, jak uważano dawniej. Dziś wiemy, że mogą go mieć zarówno osoby przy kości, jak i te bardzo szczupłe. Naukowcy szacują, że obecnie walczy z nim około 70-80% kobiet.

Najlepsze sposoby na cellulit

Nic dziwnego, że współczesna generacja kobiet musi walczyć z cellulitem. Coraz więcej czasu spędzamy w pozycji siedzącej, prawie wszędzie poruszamy się samochodem, stronimy od aktywnego wypoczynku. To prowadzi do otyłości, a otyłość sprzyja powstawaniu cellulitu.Dlatego też bardzo ważne jest, aby regularnie ćwiczyć – co najmniej kilka razy w tygodniu. Nie jest ważne, co robisz. Możesz jeździć na rowerze, chodzić na długie spacery, pływać, chodzić na pilates. Najważniejsze jest, że się ruszasz.

Jak wygrać z cellulitem?

Kolejnym składnikiem sukcesu jest utrzymywanie odpowiedniej diety. Po pierwsze: zrezygnuj z niezdrowych produktów – chipsów, batonów i fastfoodów. Dostarczanie organizmowi takiego jedzenia na pewno nie pomoże.

Powinnaś jeść produkty bogate w błonnik. Do tej grupy należą m.in.: suszone śliwki, otręby pszenne, czerwona fasola, kokos, marakuja, migdały. Dobrze będą wpływać też na Ciebie produkty pełnoziarniste – grube kasze, pieczywo pełnoziarniste czy brązowy ryż. W Twojej diecie powinno być również dużo warzyw i owoców.

Dodatkowym elementem diety antycellulitowej jest woda. Zwiększając ilość wody w swoim organizmie znacznie szybciej będziesz w stanie pozbyć się tłuszczu, a w tym i cellulitu.

Masaż na cellulit

W walce z cellulitem bardzo skuteczne jest również masowanie skóry. Przy masażu można korzystać z preparatów kosmetycznych, które obiecują zwalczyć problem. Aby uzyskać najlepsze efekty, skórę trzeba masować intensywnie przez ok. 3 minuty, co najmniej 2 razy dziennie. Masaże pobudzą krążenie krwi i limfy w tkankach oraz przyspieszą pozbywanie się tłuszczu.