Jak mieć piękne usta na wiosnę?

Monika Piorun
18.04.2016 16:46
Jak mieć piękne usta na wiosnę?
fot. Jak zadbać o usta wiosną?

Poznaj najprostsze sposoby na to, by w parę chwil zregenerować wargi po zimie!

Pewnie się cieszysz, że wreszcie zrobiło się ciepło i znów zaczęło mocniej świecić słońce? Twoim ustom może jednak być z tego powodu mniej wesoło. Nie warto ryzykować, by promienie UV spowodowały dodatkowe uszkodzenia na skórze warg, dlatego prócz pomadek chroniących przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych lepiej sięgnąć po sprawdzone sposoby na ich naturalną pielęgnację.

1. Peeling z kawy i miodu

Jeśli na ustach pojawiły się suche skórki, najlepiej pozbyć się ich przy pomocy zmielonych ziarenek z kawy lub cukru zmieszanego z miodem. Wymieszaj wszystkie składniki i zacznij powoli wmasowywać je w usta. Nie ma lepszego sposobu na pozbycie się martwego naskórka.

2. Więcej wody!

Zdrowa skóra musi być dobrze nawilżona nie tylko zewnętrznie, ale i od środka. Jeśli nie chcesz mieć suchych ust, powinieneś zacząć pić więcej wody. 2-3 litry dziennie powinny Ci wystarczyć, ale jak tylko zrobi się cieplej - możesz zacząć spożywać jeszcze większe ilości płynów.

3. Zdrowa dieta

Częstą przyczyną pierzchnięcia ust jest niedobór składników odżywczych, a w szczególności żelaza, witaminy A i witamin z grupy B. Warto pamiętać, by w naszej codziennej diecie nie zabrakło roślin strączkowych, wątróbki, soku z marchwi, szpinaku oraz nabiału.

4. Rozkruszona tabletka z witaminą B2

Kiedy dokucza Ci dotkliwe swędzenie i pieczenie warg, jednym z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się tej nieprzyjemnej dolegliwości jest położenie na usta rozdrobnionej na proszek witaminy B2.

5. Bez przesady z kawą

Jeśli nie możesz żyć bez małej czarnej, zadbaj o to, by nadmiar kofeiny nie wypłukał z Twojego organizmu zbyt dużych ilości magnezu.

6. NIE - dla ostrych przypraw!

Zbyt duża ilość pikantnych potraw w diecie może sprawić, że ucierpi na tym skóra wokół ust. Jeśli nie chcesz doprowadzić do tego, by ostre składniki podrażniły Twoje wargi, ogranicz ich ilość w pożywieniu.

Najbardziej kreatywni mogą nie tylko dbać o piękne usta, ale po prostu sobie je... domalować!

Co sądzicie o takim makijażu na wiosnę?

___

Redakcja Zdrowo Bardzo/ ϟ