Jak poprawnie oczyścić twarz po treningu?

24.08.2015 17:59
Jak poprawnie oczyścić twarz po treningu?
fot. Jak oczyszczać twarz po trenignu? Krem i makijaż po siłowni

Dałaś sobie właśnie niezły wycisk na siłowni? Pewnie planujesz szybki zimny prysznic i nałożenie lekkiego makijażu. Może wydaje Ci się, że Twoja twarz jest już gotowa na resztę dnia, ale na Twoim miejscu jednak poświęcilibyśmy trochę więcej czasu na jej pielęgnację!

Po każdym treningu musisz odpowiednio zadbać o swoją cerę. Najważniejsze jednak, żebyś nie przesadziła z mocnymi kosmetykami, które „zedrą” z Twojej twarzy naturalne oleje. Pamiętaj też o tym, żeby zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry, która będzie mogła dzięki temu odzyskać swoją równowagę.

Jak dbać o skórę po treningu?

Poczekaj z nakładaniem kremu nawilżającego i makijażu. Po intensywnym wysiłku nasze gruczoły mają naturalną tendencję do wydzielania większej ilości sebum (łój skórny). Dlatego, jeśli od razu nałożymy na twarz jakiś kosmetyk, możemy doprowadzić do zatkania porów. Żeby tego uniknąć, poczekaj aż Twoja skóra trochę ochłonie. Większość kosmetyków zaprojektowana jest tak, żeby działać właśnie na skórze, która ma temperaturę pokojową.

Spokojnie, nie musisz czekać godziny w szatni, żeby nałożyć trochę pudru. Wystarczy 5-10 min, a skóra będzie mogła bez problemu przyjąć trochę kosmetyku.