Czy jesienią skóra może mieć „depresję”?

Aleksandra Supryn
11.12.2015 13:12
Czy jesienią skóra może mieć „depresję”?
fot. Jak dbać o skórę jesienią, kiedy jest szara, sucha i podrażniona?

Spadek temperatury, mniejsza ilość słońca i wilgoć w powietrzu mogą bardzo mocno odbić się na naszym zdrowiu psychicznym i fizycznym. Okazuje się, że cierpi na tym nawet nasza cera. Stąd właśnie określenie „jesienna depresja skóry”.

Jesienią cera staje się poszarzała, podrażniona i mocno przesuszona. Znacznie częściej pojawiają się również niedoskonałości, z którymi nie mieliśmy do tej pory problemów.

Jak poradzić sobie z tym poradzić?

Dlaczego skóra wygląda źle jesienią?

To bardzo często efekt letnich uszkodzeń skóry. Ekspozycja na dużą ilość słońca mocno ją wysuszyła, co pokutuje jesienią. Na twarzy znajduje się również bardzo dużo martwego naskórka, który koniecznie trzeba usunąć.

Do komórek skóry jesienią dociera też znacznie mniej tlenu. Po pierwsze, ze względu na to, że pory są zablokowane martwym naskórkiem oraz zanieczyszczeniami. A po drugie dlatego, że coraz rzadziej spędzamy czas na świeżym, ciepłym powietrzu.

Często zapominamy również o odpowiednim nawadnianiu organizmu. Przestaje być nam gorąco, więc rzadziej odczuwamy pragnienie i pijemy znacznie mniej. To błąd, ponieważ oprócz codziennego nakładania na twarz kremu nawilżającego, musisz nawadniać organizm od wewnątrz.

Jak dbać o skórę jesienią?

Przede wszystkim złuszcz naskórek na twarzy. Możesz robić zarówno domowe peelingi z naturalnych produktów, jak i skorzystać z zabiegów kosmetycznych. Spróbuj peelingu medycznego, mezoterapii lub laserowego resurfacingu.

Po dokładnym oczyszczeniu skóry musisz ją nawilżyć. Oprócz kremów, warto również co najmniej raz w tygodniu zrobić sobie maseczkę nawilżającą.

Jesienią bardzo często doświadczamy też spadku nastroju i energii. Aby z tym skończyć uzupełnij braki witamin i minerałów. Wzbogać jadłospis o warzywa i owoce oraz suplementy diety. Świetnie wpłynie to również na Twoją cerę.

Aby efekt był jeszcze lepszy, zacznij ćwiczyć. Dzięki temu, że krew będzie szybciej krążyć, dotrze do warstw skóry i poprawi jej wygląd.

___

ZdrowoBardzo / newsrm.tv / AS