Lato, lato i… po lecie. Jak zachować opaleniznę na dłużej?

26.08.2015 15:01
Lato, lato i… po lecie. Jak zachować opaleniznę na dłużej?
fot. Jak dbać o opaleniznę? Co zrobić, żeby dłużej się utrzymała? PORADNIK

Po urlopie nie tylko czujemy się, ale i wyglądamy lepiej. Duża w tym zasługa opalenizny. Niestety, nawet najpiękniejszy brąz szybko blednie. Sprawdź, jak zachować opaleniznę na dłużej.

Jak zachować opaleniznę?

Dieta ma bardzo ważny wpływ na wygląd naszej skóry, jak również na to, jak długo utrzymuje się nasza opalenizna.

Co jeść, by cieszyć się opalenizną na dłużej? Przede wszystkim marchewkę pod każdą postacią: soków, surówek lub po prostu surową. Beta karoten zawarty w tym warzywie poprawia koloryt cery i wydłuża czas utrzymywania się opalenizny. Podobnie działają wszystkie pomarańczowe i czerwone warzywa oraz owoce.

Kosmetyki przedłużające opaleniznę

Po urlopie warto zastosować kosmetyki, które podkreślą i zwiększą trwałość naszej opalenizny. Dobrym pomysłem będzie zastosowanie balsamu lekko brązującego. Jest on łatwiejszy w użyciu niż samoopalacz. Oprócz tego warto zainwestować w kosmetyki zawierające olejek z awokado lub pestki winogron. Te składniki podkreślą i przedłużą trwałość opalenizny.

Upiększający peeling

Po urlopie unikacie peelingu? Niesłusznie. Wbrew powszechnym opiniom peeling nie wybiela naszej opalenizny, a jedynie usuwa martwą skórę. Opalenizna znajduje się na skórze właściwej. Usuwając naskórek, jedynie podkreślamy piękny brąz.

Zrezygnuj z długich kąpieli

Chcesz cieszyć się opalenizną dłużej? Niestety, będziesz musiała zrezygnować z długich, gorących kąpieli. Gorąca woda i kąpiele wysuszają naskórek, sprawiając, że opalenizna jest mniej widoczna. Najlepszym rozwiązaniem jest szybki i chłodny prysznic. Nie tylko nie zniszczy Twojej opalenizny, ale dodatkowo ujędrni skórę.