Nowy trend: Czy kobiety powinny golić twarz?!

Aleksandra Supryn
10.11.2015 14:26
Nowy trend: Czy kobiety powinny golić twarz?!
fot. Golenie twarzy dla kobiet? Kontrowersyjny sposób na usunięcie meszku

Kobiety powinny golić twarz. Od jakiegoś czasu największe magazyny dla kobiet, takie jak Vogue, Elle czy Marie Claire rozpisują się o tym, że usuwanie włosów z twarzy za pomocą ostrza sprawi, że Twoja cera będzie piękniejsza, gładsza, a makijaż będzie wyglądał lepiej.

Golenie twarzy jako sposób na piękną twarz zdaje się być absurdalnym pomysłem. Okazuje się jednak, że technikę tę stosowały takie gwiazdy jak Marylin Monroe czy Audrey Hepburn i właśnie temu mogły cieszyć się nieskazitelną cerą. Obecnie coraz więcej kobiet stosuje tę metodę i jest nią zachwycona.

Dlaczego kobiety powinny golić twarz?

Nie ważne czy jesteś blondynką czy brunetką – na Twojej twarzy znajdują się włoski. Wielu kobietom przeszkadza nawet najjaśniejszy meszek, dlatego próbują za wszelką cenę się go pozbyć.

W sklepach znajdziemy preparaty, które rozjaśniają włoski i sprawiają, że staną się one mniej widoczne. To jednak nie usuwa problemu. Bardzo skuteczna jest depilacja laserowa – niestety, nie działa na wszystkie rodzaje włosów oraz jest dość kosztowna. Inny sposób to depilacja woskiem. Jednak i ona ma swoje minusy. Nie każda skóra dobrze reaguje na wosk – pojawiają się uczulenia, podrażnienia czy nawet zapalenie mieszka włosowego.

Dla wielu kobiet świetnym rozwiązaniem jest więc usuwanie włosków z twarzy za pomocą specjalnej maszynki, tzw. nożyka do brwi.

Jak golić twarz?

Najważniejsze to to, aby pod żadnym pozorem nie używać zwykłych maszynek do golenia! To tylko podrażni skórę i z pewnością nie przyniesie pożądanego efektu. W sklepach znajdziemy specjalne malutkie maszynki do golenia przeznaczone do usuwania włosków z twarzy. W Polsce nazywane są nożykami do brwi, ale wbrew temu co mówi nazwa można używać ich na całej twarzy.

Jeśli posiadasz nożyk, nie potrzebujesz już niczego innego. Napnij skórę, przyłóż ostrze pod kątem 45 stopni i krótkimi ruchami usuwaj włoski.

Golenie twarzy dla kobiet – plusy i minusy

Dermatolodzy podkreślają, że nie jest to jedynie sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia z twarzy. To również technika, która pozwoli Ci skutecznie usunąć z twarzy martwy naskórek. Dzięki temu twarz będzie gładka i oczyszczona. Co więcej, będzie wyglądała również młodziej i jędrniej.

Dzięki tak dokładnemu oczyszczeniu kosmetyki będą wchłaniały się lepiej. Dotyczy to zarówno podkładu czy pudru, jak i kremów nawilżających czy przeciwzmarszczkowych. Makijaż będzie wyglądał nieskazitelnie, a produkty pielęgnacyjne dotrą do głębszych warstw skóry.

Niestety są również wady. Po ogoleniu włoski nie robią się co prawda grubsze i ciemniejsze, ale odrost jest zazwyczaj widoczny, dlatego warto mieć dobrze kryjący podkład oraz pamiętać o regularnym powtarzaniu zabiegu.

Inne minusy, które mogą się pojawić to podrażnienia czy zapalenie mieszka włosowego.

Spróbowałybyście tej metody?

___

ZdrowoBardzo / AS