Gęste i długie rzęsy bez przedłużania. Sprawdź, jak to osiągnąć!

Aleksandra Supryn
29.09.2015 16:17
Gęste i długie rzęsy bez przedłużania. Sprawdź, jak to osiągnąć!
fot. Piękne rzęsy ‒ jak osiągnąć wspaniały efekt naturalnymi sposobami

Długie i gęste rzęsy to marzenie wielu kobiet. Przedłużanie i zagęszczanie ich daje jednak efekt na krótką metę. Rzęsy szybko wypadają, a Ty musisz nieustannie je uzupełniać. Co więcej, po jakimś czasie naturalne rzęsy niszczą się i zaczynają kruszyć. W jaki sposób osiągnąć więc efekt gęstych, długich rzęs?

Spróbuj naszych naturalnych sposobów na długie i gęste rzęsy bez przedłużania.

Wzmocnij rzęsy olejem rycynowym

Olej rycynowy wzmocni włoski rzęs, zagęści je oraz ograniczy ich wypadanie. Stosuj go codziennie, pamiętaj jednak, aby robić to ostrożnie (olejek może podrażnić spojówki). Najlepiej nabierz trochę oleju rycynowego na patyczek kosmetyczny i delikatnie posmaruj nim linię rzęs. Możesz też lekko wklepać go we włoski (nie używaj dużej ilości produktu).

Zawsze pamiętaj o demakijażu

Nigdy nie kładź się spać z makijażem na twarzy i nie zapominaj o dokładnym oczyszczeniu oczu. Makijaż, który zostaje na rzęsach osłabia je i może powodować wypadanie i łamliwość. Do demakijażu używaj produktu, który przeznaczony jest do okolic oczu. Warto również raz w tygodniu nałożyć na patyczek higieniczny silniejszy środek do usuwania makijażu i przetrzeć nim linię rzęs.

Zrezygnuj z zalotki

Podkręcenie rzęs zalotką również osłabia włoski i nadłamuje je. Korzystaj z niej rzadziej i zawsze bardzo ostrożnie ‒ nie naciskaj zbyt mocno i uważaj, żeby przypadkiem nie wyrwać jakiegoś włoska.

Daj rzęsom odpocząć od makijażu

Kosmetyki również mogą niszczyć włoski. Warto więc raz na jakiś czas zrezygnować z makijażu i nie tuszować rzęs maskarą ani nie używać eyelinera. Tak samo szkodliwe mogą być sztuczne rzęsy ‒ klej, którym je przyklejamy wyrywa i osłabia rzęsy.