Zamknij

Peeling głowy? To nowy, zaskakujący krok w pielęgnacji włosów

Aleksandra Supryn
24.10.2015 13:06
Peeling głowy? To nowy, zaskakujący krok w pielęgnacji włosów
fot. Domowy peeling głowy dogłębnie oczyści pory i poprawi stan włosów

Wszyscy wiemy jak ważne jest usuwanie martwego naskórka z twarzy. Zaniedbanie tej czynności prowadzi do nagromadzenia się naskórka, zablokowania porów, a następnie do tworzenia się niedoskonałości. Okazuje się, że skóra naszej głowy również potrzebuje takiego oczyszczenia.

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że na skórze naszej głowy również są pory, które się zanieczyszczają i zatykają. Zablokowane powodują potem problemy z łupieżem oraz zbyt szybkie przetłuszczanie się włosów.

Oczyszczanie skóry głowy – dlaczego jest ważne?

Na skórze pod włosami zbiera się bardzo dużo pozostałości – odżywki, lakiery, produkty do stylizacji, łój, inne zanieczyszczenia i oczywiście martwy naskórek. Niestety zwykły szampon nie jest w stanie pozbyć się wszystkiego. Zazwyczaj jest zbyt delikatny i usuwa tylko zewnętrzne zanieczyszczenia. Dlatego tak ważne jest, aby raz w tygodniu dogłębnie oczyścić pory znajdujące się na naszej głowie.

Używanie peelingu na skórze głowy to sposób na piękne i mniej przetłuszczające się włosy. Dzieje się tak, ponieważ oczyszczenie porów działa jak swoisty detoks dla włosów. W ten sposób łatwiej będzie dostarczyć cebulkom włosów potrzebnych witamin i minerałów, ponieważ pory będą odblokowane. Co więcej, używając peelingu poprawiasz też krążenie krwi, dzięki czemu włosy staną się silniejsze i zdrowsze.

Domowy peeling do skóry głowy

Na polskim rynku nie ma jeszcze zbyt wielu produktów, które pozwolą Ci oczyścić skórę na głowie. Na szczęście peeling do głowy możesz zrobić samodzielnie. Użyj naturalnych produktów, które znajdziesz w domu. Efekt będzie tak samo zadowalający, jak przy stosowaniu drogiego produktu do włosów.

Peeling z brązowego cukru, płatków owsianych i odżywki

Wymieszaj ze sobą po 2 łyżki każdego produktu: brązowego cukru, płatków owsianych oraz odżywki do włosów. Następnie weź mieszankę na palce i delikatnie masuj głowę okrężnymi ruchami.

Peeling z sody oczyszczonej, odżywki i olejku eterycznego

Zmieszaj ze sobą 1 łyżkę sody oczyszczonej, 3 łyżki odżywki do włosów oraz kilka kropel olejku eterycznego. Możesz użyć olejku lawendowego, miętowego lub herbacianego. Następnie masuj nim skórę głowy przez 2-3 minuty.

Peeling z brązowego cukru, miodu i odżywki

To peeling idealny dla osób o suchej i podrażnionej skórze na głowie. Wymieszaj 4 łyżki brązowego cukru, 2 łyżki odżywki do włosów i 1 łyżkę miodu. Odstaw mieszankę na 5 minut, a następnie delikatnie masuj nią skórę głowy.

Peeling z soli morskiej, cytryny i oliwy z oliwek

Wymieszaj 2 łyżki soli morskiej, sok wyciśnięty z jednej cytryny oraz 2 łyżki oliwy z oliwek. Otrzymaną miksturą masuj skórę głowy.

Peeling do skóry głowy – jak używać?

Peelingu do skóry głowy nie wolno używać częściej niż raz w tygodniu. Częstsze stosowanie podrażni skórę.

Peeling najlepiej nakładać na wilgotne, nieumyte włosy. Nakładaj go za pomocą palców i masuj delikatnymi, okrężnymi ruchami. Po masażu możesz zostawić peeling na głowie na 15-20 minut.

Jeśli jednak poczujesz pieczenie lub mocne swędzenie – natychmiast zmyj mieszankę z głowy. Być może jeden ze składników podrażnia Twoją skórę.

Najlepiej zmywać go delikatnym szamponem oraz letnią wodą. Na sam koniec opłucz głowę zimnym strumieniem wody – to zamknie pory na skórze i włosach.

W peelingach, których składnikiem jest odżywka do włosów, najlepiej używać takiej, która nie zawiera silikonu.

___

ZdrowoBardzo / AS