Domowa maseczka błotna na zaskórniki. Lepsza niż ta za 200 złotych

Aleksandra Supryn
21.03.2016 12:17
Domowa maseczka błotna na zaskórniki. Lepsza niż ta za 200 złotych
fot. Domowe sposoby na zaskórniki. Najlepsza naturalna maseczka na wągry

Ostatnio bardzo głośno zrobiło się o błotnej maseczce z Morza Martwego, która pomaga pozbyć się wągrów. Specjaliści i użytkownicy wychwalali jej niesamowite właściwości i stuprocentową skuteczność. I faktycznie – maseczka daje świetne rezultaty. Ma tylko jeden minus – słoiczek kosztuje ponad 200 zł.

Na szczęście osoby z ograniczonym budżetem nie są na straconej pozycji. Odpowiednik kosztownej maseczki na zaskórniki możesz zrobić samemu w domu.

Jej cena to nie jedyny plus. Wielu użytkowników skarżyło się na mocno wysuszające działanie pierwowzoru. Stosując jej domowy odpowiednik, nie musimy się tym martwić.

Domowa maseczka błotna na zaskórniki

Wykonanie maseczki jest banalnie proste i kosztuje niewiele. Nietrudno dostać również produkty, z których będziesz ją robić.

Nie pozostaje więc nic innego, jak wziąć się za jej przygotowanie.

Składniki:

- 2 łyżki oleju kokosowego,

- 60 g glinki kosmetycznej,

- 8 kapsułek węgla medycznego (otwórz tabletki i wysyp z nich zawartość),

- 1 łyżka żelu aloesowego,

- 120 ml rumianku,

- 2 łyżki brązowego cukru,

- 3 krople miętowego olejku eterycznego,

- 2 krople eukaliptusowego oleju eterycznego.

 

Na początek zajmij się rumiankiem. W 120 ml wody zaparz torebkę z rumiankiem, przykryj go i odstaw na 3 minuty. Następnie rozpuść w nim olej kokosowy.

W oddzielnej misce wymieszaj resztę składników: glinkę kosmetyczną, węgiel, żel aloesowy, cukier oraz olejki eteryczne. Kiedy mieszanka herbaty i oleju kokosowego będzie już chłodna, stopniowo dodawaj ją do pozostałych produktów i cały czas mieszaj.

Przełóż wszystko do szklanego słoika i odstaw do lodówki na co najmniej godzinę.

Kiedy wszystko będzie już gotowe, nałóż na twarz cienką warstwę maseczki i pozostaw na 15-20 minut. Na koniec zmyj ją letnią wodą.

Domowe sposoby na wągry

Maseczka imitująca błoto z Morza Martwego to nie jedyny sposób na pozbycie się wągrów.

Możesz zrobić również o wiele prostszą mieszankę z cynamonu i miodu. Wymieszaj ze sobą oba składniki w takiej proporcji, żeby stworzyły pastę. Przygotuj sobie kawałek czystego bawełnianego materiału i nałóż maseczkę na problematyczne miejsce, a następnie przykryj je paskiem materiału i pozostaw tak na 5 minut. Na koniec oderwij materiał i przemyj twarz letnią wodą.

Druga prosta propozycja to mleko i miód. Włóż do miseczki po łyżce obu produktów, a następnie podgrzej w mikrofalówce przez 5-10 sekund. Dopiero po tym wymieszaj je ze sobą. Nałóż na miejsce pokryte zaskórnikami i przykryj je kawałkiem czystej bawełny. Poczekaj aż wyschnie – pastę możesz pozostawić na twarzy aż na 20 minut. Na koniec oderwij materiał i umyj twarz zimną wodą.   

___

ZdrowoBardzo / AS