Zamknij

Maseczki z miodu dla różnych typów skóry (przepisy)

30.09.2019
Aktualizacja: 06.11.2020 17:52

Miód ma zbawienny wpływ na cerę. Jest bogaty w przeciwutleniacze i ma właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne oraz antyseptyczne. Jest zatem idealnym domowym kosmetykiem. Miód można stosować bezpośrednio na skórę lub w połączeniu z innymi, zdrowymi składnikami. Wypróbuj przepisów na domowe maseczki z miodu do różnych typów cery.

Domowa maseczka z miodu na twarz
fot. Shutterstock

Domowe maseczki na twarz powinny składać się ze zdrowych, ogólnodostępnych produktów, które z łatwością wykorzystywać można w kuchni, jak i w kosmetyce. Miód jest tego doskonałym przykładem. Produkt ten ma doskonałe właściwości zdrowotne, dlatego można go wykorzystywać na zewnątrz, czyli na skórę i do wewnątrz, czyli poprzez jedzenie.

Pamiętaj jedynie, żeby do zmywania maseczek z twarzy używać letniej wody, a na sam koniec przemyć ją twarz wodą chłodniejszą, dzięki temu zostaną domknięte pory skóry.

Maseczka z miodu dla suchej skóry

Aby wykonać tę maseczkę połącz ze sobą miód (wystarczy mała łyżeczka), zmielone awokado i jogurt naturalny. Nałóż ją na twarz i pozostaw przez 20-30 minut.

Wszystkie produkty mają właściwości nawilżające, a jogurt dodatkowo wygładzi skórę, zmniejszy widoczność porów.

Maseczka z miodu dla cery trądzikowej

Potrzebujesz 3 łyżeczek miodu oraz pół łyżeczki cynamonu. Zmieszaj je ze sobą, nałóż na twarz i pozostaw na 10-30 minut.

Oba produkty mają właściwości antybakteryjne i pomogą poprawić stan trądzikowej cery. 

Cynamon może podrażnić bardzo wrażliwą skórę. Dlatego, zanim nałożysz maseczkę na twarz, sprawdź, jak działa na skórze. 

Maseczka z miodu na wygładzenie skóry

Potrzebujesz miodu, jogurtu naturalnego oraz otrębów. Wymieszaj po łyżeczce każdego z produktów i nałóż na twarz na 15-20 minut.

Maseczka jest idealna dla osób z cerą dojrzałą lub osób, które narażone są na duży stres. 

Maseczka z miodu dla skóry wrażliwej 

Wymieszaj ze sobą 2 łyżeczki miodu oraz 1 łyżeczkę żelu aloesowego, nałóż na twarz i pozostaw na 10-20 minut.

Dzięki tej maseczce podrażnienia na skórze znacznie się zmniejszą, cera będzie odżywiona i nawilżona.

Maseczka z miodu rozjaśniająca blizny po trądziku

Wymieszaj łyżeczkę miodu, pół łyżeczki (5 kropel) soku z cytryny, łyżeczkę gałki muszkatołowej i pół łyżeczki cynamonu. Nałóż maseczkę na twarz i pozostaw na 15-30 minut.

Efekt rozjaśnienia blizn będzie momentalny. Pamiętaj jednak, żeby nie wmasowywać maseczki w twarz oraz żeby ilość soku z cytryny nie była za duża, bo może to podrażnić skórę.