ZRÓB TO SAM: Naturalne maseczki z miodu dla różnych typów skóry

Aleksandra Supryn
14.09.2015 08:36
ZRÓB TO SAM: Naturalne maseczki z miodu dla różnych typów skóry
fot. Naturalne maseczki z miodu dla różnych typów skóry

Miód ma niezwykle zbawienny wpływ na naszą cerę. Jest bogaty w przeciwutleniacze oraz ma właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne i antyseptyczne. Mamy więc dla Was kilka propozycji na naturalne maseczki, które możecie przygotować w domu. 

Najlepiej wykorzystać nieprzetworzony miód ‒ im naturalniejszym, tym efekty będą lepsze. (Tutaj znajdziesz informacje o tym jak wybrać najlepszy miód).

Pamiętaj również, żeby do zmywania maseczek z twarzy używać letniej wody, a na sam koniec przemyć ją jeszcze zimną wodą ‒ zamknie to pory i zapobiegnie powstawaniu nowych zanieczyszczeń.

Maseczka dla osób z cerą suchą

Aby wykonać tę maseczkę połącz ze sobą po małej łyżeczce miodu, zmielonego awokado oraz jogurtu naturalnego. Nałóż ją na twarz i pozostaw na twarzy przez 20-30 minut.

Wszystkie te produkty mają właściwości nawilżające, a jogurt dodatkowo wygładzi Twoją skórę, zmniejszy pory oraz zwiększy produkcję kolagenu.

Maseczka dla osób z cerą trądzikową

Potrzebujesz 3 łyżeczek miodu oraz pół łyżeczki cynamonu. Zmieszaj je ze sobą, nałóż na twarz i pozostaw na 10-30 minut.

Oba produkty mają właściwości antybakteryjne i pomogą Ci poprawić stan trądzikowej cery.

UWAGA! Cynamon może podrażnić bardzo wrażliwą skórę. Zanim nałożysz maseczkę na twarz, sprawdź, jak działa na Ciebie.

Maseczka wygładzająca

Potrzebujesz miodu, jogurtu naturalnego oraz otrębów. Wymieszaj po łyżeczce każdego z produktów i nałóż na twarz na 15-20 minut.

Maseczka jest idealna dla osób z cerą dojrzałą lub osób, które narażone są na duży stres. 

Maseczka dla osób z wrażliwą cerą

Wymieszaj ze sobą 2 łyżeczki miodu oraz 1 łyżeczkę żelu aloesowego, nałóż na twarz i pozostaw na 10-20 minut.

Dzięki tej maseczce podrażnienia na Twojej skórze znacznie się zmniejszą, a skóra będzie odżywiona i nawilżona.

Maseczka rozjaśniająca blizny po trądziku

Wymieszaj łyżeczkę miodu, pół łyżeczki (5 kropel) soku z cytryny, łyżeczkę gałki muszkatołowej i pół łyżeczki cynamonu. Nałóż maseczkę na twarz i pozostaw na 15-30 minut.

Efekt rozjaśnienia blizn będzie momentalny. Pamiętaj jednak, żeby nie wmasowywać maseczki w twarz oraz żeby ilość soku z cytryny nie była za duża ‒ może to podrażnić skórę.