Naturalny sposób na piękną cerę? Myj twarz wodą gazowaną!

Aleksandra Supryn
22.10.2015 11:13
Naturalny sposób na piękną cerę? Myj twarz wodą gazowaną!
fot. Dlaczego powinnaś myć twarz wodą gazowaną?

Szukasz naturalnego sposobu na piękną, jaśniejszą cerę? Spróbuj wody gazowanej. Minerały nasycone dwutlenkiem węgla odżywią skórę i sprawią, że będzie wyglądała zdrowiej i piękniej.

Używanie wody gazowanej do mycia twarzy zostało spopularyzowane przez Japonki i Koreanki. A to właśnie one cieszą się najpiękniejszą cerą i młodym wyglądem.

Dlaczego woda gazowana dobrze wpływa na cerę?

Woda gazowana bardzo dobrze wpływa na cerę. Po pierwsze, ma właściwości odmładzające – zwiększa elastyczność skóry i ją napina. Po drugie, doskonale ją oczyszcza. Działa jak delikatny peeling, który usuwa martwy naskórek i bardzo efektywnie oczyszcza pory, pozbywając się zanieczyszczeń i łoju. Po trzecie, i chyba najważniejsze, zawarte w niej składniki doskonale dotleniają komórki skóry. Dzięki temu pozbędziesz się opuchlizny i sprawisz, że koloryt będzie wyrównany i pozbawiony przebarwień.

Jak myć twarz?

Metoda z wodą gazowaną jest bardzo prosta. Wystarczy wymieszać wodę z dwutlenkiem węgla oraz zwykłą wodę w proporcji pół na pół, a następnie przemyć twarz otrzymaną mieszanką.

Wodę gazowaną możesz też stosować jak tonik. Nasącz nią płatek kosmetyczny i przetrzyj nim twarz.

Zabieg można wykonywać tylko 1-2 razy w tygodniu. Zbyt częste stosowanie wody gazowanej może spowodować podrażnienia.

___

Źródło: InStyle

ZdrowoBardzo / AS