Dlaczego produkty przeciwzmarszczkowe mogą Cię postarzać?

Aleksandra Supryn
16.10.2015 11:42
Dlaczego produkty przeciwzmarszczkowe mogą Cię postarzać?
fot. Czy krem przeciwzmarszczkowy postarza? Sprawdź, czy dobrze go używasz

Nawet najlepsze produkty kosmetyczne nie są w stanie zahamować starzenia się skóry ‒ wiemy o tym wszyscy. Wiedzieliście jednak, że niektóre składniki w kremach dla cery dojrzałej mogą przyspieszyć starzenie się komórek skóry?!

Najbardziej popularne i skuteczne składniki kremów przeciwzmarszczkowych mogą sprawić, że nasza cera zestarzeje się szybciej. Dzieje się tak, ponieważ bardzo często zapominamy o kolejnym, bardzo ważnym kroku, który należy wykonać po zastosowaniu jednego z tych kosmetyków.

Kremy przeciwzmarszczkowe przyspieszają starzenie?

Kremy, sera oraz maseczki, które zapobiegają starzeniu się skóry bardzo często zawierają retinol oraz kwasy salicylowy i glikolowy. I pomimo tego, że są bardzo skuteczne, sprawiają również, że cera staje się bardziej podatna na promienie UV. Niewiele osób o tym wie i nieświadomie pogarsza stan swojej skóry.

Na szczęście istnieje bardzo proste rozwiązanie problemu ‒ krem z filtrem UV. Po zastosowaniu kremu zawierającego jeden z tych składników nałóż na twarz krem przeciwskłoneczny. W ten sposób skutecznie ochronisz cerę przed promieniami UV i zapobiegniesz starzeniu się komórek skóry. Najlepiej wybieraj te produkty o lekkiej konsystencji ‒ skóra będzie mogła swobodnie oddychać, a Ty nie będziesz walczyć z niedoskonałościami.

Kiedy zacząć stosować produkty przeciwzmarszczkowe?

To kiedy należy zacząć terapię przeciwzmarszczkową to kwestia indywidualna. Najważniejsze jest dokładne obserwowanie skóry. Jeśli zauważymy, że jest przesuszona ‒ dokładnie ją nawilżajmy, jeśli szarawa ‒ stosujmy kosmetyki i suplementy diety, które dostarczą nam witamin i poprawią stan cery.

Dermatolodzy mówią, że kosmetyki, które zahamują proces starzenia się skóry można zacząć stosować już po 25. roku życia. Nie obawiajmy się, że nasza skóra przyzwyczai się do kremu przeciwzmarszczkowego i przestanie sama produkować substancje, które zapobiegają starzeniu. Opinia ta jest bardzo popularna, ale nieprawdziwa!

Na początku wybierajmy produkty zawierające witaminę E, witaminę A oraz wyciągami z roślin ‒ zregenerują, ochronią i rozświetlą skórę. Później wybierajmy kosmetyki z silniejszymi składnikami: kwasami (hialuronowym, salicylowy, glikolowy), przeciwutleniaczami oraz peptydami.

Pamiętajmy jednak, że to, że jakiś kosmetyk dobrze działa na koleżankę czy siostrę, nie znaczy, że sprawdzi się również na Twojej skórze.

___

ZdrowoBardzo / AS