Zamknij

Domowe sposoby na cienie pod oczami

Aleksandra Supryn
30.10.2015 14:46
Domowe sposoby na cienie pod oczami
fot. Cienie pod oczami - proste, domowe sposoby na pozbycie się podkówek

Cienie pod oczami to problem nie tylko starszych osób. Coraz częściej dotyczy również młodych osób. Brak snu, długie godziny spędzane przed komputerem… To bardzo mocno wpływa na to jak wyglądają nasze oczy. 

Zmęczenie jest główną przyczyną cieni pod oczami. Czasem zdarza się jednak, że jest to wynik skłonności genetycznych, alergii lub chorób (problemów z krążeniem lub trawieniem, celiakii). W tych wypadkach pozbycie się „podkówek” jest znacznie trudniejsze.

Jeśli nie wiąże się to jednak z poważniejszymi dolegliwościami, możesz spróbować naturalnych, domowych sposobów. Zobacz, jak zrobić okłady, które pomogą Ci pozbyć się cieni pod oczami.

Herbata

Na cienie pod oczami bardzo skuteczne są okłady z herbaty. Można do tego wykorzystać zarówno zieloną, jak i czarną herbatę. Zawierają one kofeinę, która rozkurczą naczynia krwionośne oraz garbniki, które stymulują krążenie krwi.

Aby zrobić okład z herbaty wystarczy zaparzyć dwie torebki i wyjąć je do ostygnięcia. Kiedy będą już miały temperaturę pokojową, włóż je do lodówki. Następnie połóż torebki na oczy i pozostaw na 10-15 minut.

Warzywa

Możesz zrobić też okłady z zimnego ogórka lub ziemniaka. Mają one właściwości kojące i rozjaśniające. Aby zrobić z nich okłady możesz albo położyć na oczy plasterki, albo zmiksować surowe warzywa i położyć papkę pod oczy. Zanim to jednak zrobisz, włóż je wcześniej do lodówki ‒ są najskuteczniejsze, gdy są zimne.

Napary z ziół

Cienie pod oczami rozjaśnią się również dzięki naparom z ziół, np. rumianku lub świetlika. Oba mają działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, dzięki czemu obrzęki pod oczami znacznie się zmniejszą. Zaparz dwie torebki z ziołami i pozostaw pod przykryciem na 10 minut. Następnie je wyjmij i pozostaw do ostygnięcia, potem możesz włożyć je na kilka minut do lodówki. Połóż na oczach na 10-15 minut.

Mleko

Zrób okład z mleka, które rozjaśni cienie pod oczami oraz zmniejszy opuchliznę. Wystarczy nasączyć płatki kosmetyczne zimnym mlekiem i pozostawić na oczach na kilkanaście minut.

Białko jajka

Równie skuteczne jest również białko z jajka. Najlepiej je lekko ubić, a następnie nałożyć na skórę pod oczami. Naciągnie to skórę i znacznie zmniejszy cienie pod oczami.

Woda różana

Woda różana zawiera witaminy A i C oraz flawonoidy, które znacznie poprawią stan skóry pod oczami i zmniejszą cienie pod nimi. Możesz skorzystać z gotowej wody, którą znajdziesz w sklepach lub przygotować ją samodzielnie.

Wlej do garnka wodę i wrzuć do niego płatki róż, postaw garnek na małym ogniu i gotuj aż płatki stracą kolor. Następnie odcedź i odstaw do ostygnięcia.

Aby zrobić okład po prostu nasącz płatki kosmetyczne wodą różaną i połóż je na oczach na 10-15 minut.

___

ZdrowoBardzo / AS
Torby sportowe męskie w roli torby turystycznej