Moc witamin! 4 zaskakujące właściwości awokado

19.08.2015 15:16
Moc witamin! 4 zaskakujące właściwości awokado
fot. Awokado jako kosmetyk. 4 sposoby na wykorzystanie zdrowego awokado

Amerykańska gwiazda muzyki, Miley Cyrus, zaskoczyła ostatnio swoich fanów zdjęciem z zabiegu upiększającego. Artystka nałożyła na twarz maseczkę z pysznego awokado i wyznała, że kocha ten owoc. Całkowicie podzielamy jej miłość do tego zielonego cudu!

Miley Cyrus bardzo dobrze wie co robi, gdy na swoją twarz nakłada warstwę awokado. Ten owoc jest nie tylko idealnym składnikiem każdego posiłku. Pełne witaminy E i wolnych kwasów tłuszczowych awokado może znacząco poprawić wygląd naszej skóry i włosów.

Awokado nawilży suchą skórę

Naturalne olejki, które sprawiają, że awokado jest takie kremowe, idealnie wchłaniają się w głębokie warstwy skóry. Dzięki nim skóra zostanie wspaniale nawilżona i nie będzie się łuszczyć.

Domowy sposób na oparzenia słoneczne

Pamiętajcie, że krem z odpowiednim filtrem przeciwsłonecznym to podstawa codziennej pielęgnacji skóry! Ale jeśli zdarzy Wam się mała „słoneczna wpadka” to możecie śmiało sięgnąć po awokado. Owoc pomoże ukoić czerwoną i podrażnioną skórę.

Awokado walczy ze starzeniem się skóry

Znajdująca się w awokado witamina E walczy z wolnymi rodnikami, które wpływają na pojawianie się na naszej skórze oznak starzenia – takich jak np. zmarszczki.

Maska na zniszczone włosy

Awokado możemy nakładać nie tylko na skórę. Te same nawilżające olejki mogą pozytywnie wpłynąć również na nasze włosy. Po takiej odżywczej kuracji będą one zdecydowanie lepiej nawilżone i bardziej lśniące.

No to lecimy do warzywniaka! ;)