W którym miejscu na ciele tatuaże są najbardziej bolesne? Zobacz mapę!

22.06.2017 15:59

Niektóre punkty na ciele są bardziej podatne na ból, dlatego lepiej omijać je, jeśli zdecydujemy się na wykonanie tatuażu. Sprawdź, gdzie nie ozdabiać skóry, by nie narażać się na bolesne doznania!

W którym miejscu na ciele tatuaże są najbardziej bolesne? Zobacz mapę! fot. Ron Sumners/East News

Choć samo wykonywanie tatuażu - jeśli tylko jest wykonywane poprawnie i w sterylnych warunkach - nie powinno być niebezpieczne, to jednak decydując się na zrobienie grafiki w niedostatecznie przemyślanym miejscu na naszej skórze, możemy przeżyć ból. Czasem uczucie to może być na tyle dotkliwe, że nie będziemy w stanie opanować łez. Zdarza się, że niektórzy mdleją w salonach tatuażu, nie mogąc znieść cierpienia podczas robienia im ozdób na skórze. 

Europejska Agencja Chemikaliów (ECHA) ostrzega z kolei przed tuszami do tatuowania ciała, które mogą zawierać toksyczne chemikalia. Składniki używane do ich produkcji mogą przyczyniać się do alergii skórnych, bolesnych blizn oraz długotrwałych podrażnień, które w konsekwencji podwyższają ryzyko chorób nowotworowych. 

Niektóre substancje wchodzące w ich skład na terenie Unii Europejskiej mogą być nawet uznawane za nielegalne. Ich produkcja odbywa się jednak poza terenem EU (często w Chinach), dlatego stosowne w ich przypadku regulacje dotyczą tylko zasad, na jakich mogą być rozpowszechniane produkty importowane.  Zanim zdecydujemy się na wykonanie tatuażu powinniśmy sprawdzić, czy nie jesteśmy uczuleni na substancje wchodzące w skład tuszów używanych do ich zabarwiania.

infografika
źródło: pl.freepik.com; Thevillageink.com; wprost.pl; Polska Grupa Infograficzna; onet.pl
Zagłosuj

Masz tatuaż? Czy według Ciebie zrobienie go było bolesne?

____

zdrowie.radiozet.pl/π

Oceń