Zamknij

Nie musisz już łykać Viagry! Wystarczy terapia dźwiękowa

22.02.2016 14:34
Nie musisz już łykać Viagry! Wystarczy terapia dźwiękowa
fot. Pozaustrojowa terapia falą uderzeniową pomoże na problemy z erekcją

Ze statystyk wynika, że aż połowa mężczyzn między 40. a 70. rokiem życia cierpi na zaburzenia erekcji. Szacuje się, że na całym świecie z problemem tym zmaga się aż 150 milionów mężczyzn. 

Co prawda, panowie znajdą w aptekach szeroki wybór środków, które mają pomóc im z tym problemem, niestety wymaga to również mało zmysłowego planowania.

Na szczęście naukowcy z Madrytu znaleźli alternatywę dla Viagry – pozaustrojową terapię falą uderzeniową (ESWT).

Erekcja dzięki dźwiękom

Magazyn „New Scientist” poinformował właśnie swoich czytelników, że terapia falami dźwiękowymi jest w stanie zastąpić niebieską pigułkę. Wyniki badań zaprezentowano na zjeździe Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej w Madrycie.

W jednym z badań wzięło udział 112 mężczyzn z zaburzeniami erekcji.

Połowa z nich otrzymała pięć cotygodniowych dawek fal dźwiękowych o niskiej intensywności skierowanych do sześciu miejsc wzdłuż penisa. U drugiej połowy zastosowano placebo.

Na początku badania żaden z uczestników nie był zdolny do penetracji bez stosowania leków. Pod koniec, aż 57 proc. leczonych mężczyzn twierdziło, że mogą odbyć stosunek bez pomocy medykamentów. W grupie przyjmującej placebo poprawę sytuacji zadeklarowało jedynie 9 proc.

Jak działa terapia falami dźwiękowymi?

Metoda z użyciem fal dźwiękowych to bardzo dobra alternatywa dla Viagry. Jej przewaga polega przede wszystkim na tym, że jest długotrwała. Panowie nie będą musieli za każdym razem, na godzinę przed stosunkiem łykać pigułki.

Dlaczego terapia jest jednak skuteczna? Zabieg wydaje się zwiększać dopływ krwi do penisa poprzez pobudzanie tworzenia nowych naczyń krwionośnych i właśnie to sprawia, że problem z erekcją znika na dłużej.

Co więcej, badania pokazują również, że ESWT pozytywnie działa nawet na mężczyzn, na których wcześniej nie działały inne środki, mające wywołać erekcję.

Lekarze mówią, że mało prawdopodobnym jest, żeby terapia wywoływała jakieś skutki uboczne lub szkodziła zdrowiu, ponieważ używane w niej fale dźwiękowe są niskoenergetyczne

___

ZdrowoBardzo / PAP / AS