Zamknij

Zmień kilka przyzwyczajeń i popraw swoje życie seksualne!

30.09.2015
Aktualizacja: 06.11.2020 14:58

Styl życia jaki prowadzimy bardzo mocno wiąże się z jakością naszego życia seksualnego. Zobacz, co powinieneś zmienić w swoich przyzwyczajeniach, aby ochota na seks była większa, a samo zbliżenie intensywniejsze i przyjemniejsze.

Jak poprawić: seks, życie seksualne?
fot. Zmień kilka przyzwyczajeń i popraw swoje życie seksualne!

Jedzenie, aktywność fizyczna, stres ‒ wszystko to może wpłynąć na Twoje libido.

Ćwiczenia sprawią, że seks będzie lepszy

Ćwicząc kilka raz w tygodniu jesteś w stanie znacznie poprawić jakość swojego życia seksualnego. Podczas wysiłku fizycznego poprawiasz krążenie krwi w całym organizmie, a więc i w genitaliach. Naukowcy odkryli, że szybkie krążenie zwiększa apetyt na seks, a doznania są intensywniejsze.

Nie mówiąc już o tym, że wysportowane ciało sprawia, że po prostu czujemy się bardziej atrakcyjni i nie unikamy seksu.

Zdrowa dieta a seks

Pewne produkty mogą poprawić lub pogorszyć Twoje libido. Najlepsza będzie jednak dieta, która pozwoli Ci obniżyć zły cholesterol. Wysoki poziom cholesterolu zatyka żyły, więc krew nie może swobodnie dotrzeć do genitaliów. Dodaj więc do swojej diety ryby, warzywa strączkowe, produkty pełnoziarniste, orzechy, oliwę z oliwek, awokado, zieloną herbatę czy siemię lniane.

Problemy łóżkowe bardzo często biorą się też z otyłości. Oprócz tego, że czujemy się mniej atrakcyjni, to badania pokazują również, że nadwaga zaburza balans między estrogenem a testosteronem i znacznie pogarsza życie seksualne.

Mniej stresu to lepszy seks

To, że stres negatywnie wpływa na seks nie jest niczym nowym. Wiesz jednak co konkretnie dzieje się z Twoim życiem seksualnym, kiedy jesteś zestresowany? Lekarze mówią, że hormon, który produkowany jest w momentach dużego stresu może wpłynąć na nasze libido. Chodzi o kortyzol ‒ hormon ten jest potrzebny w ludzkim organizmie w niewielkiej ilości. Jednak jego podwyższony poziom oraz długotrwałe działanie hamują hormony płciowe, co w rezultacie obniża libido.

Psychologowie udowodnili też, że stres może doprowadzić do niskiej samooceny oraz pogorszenia relacji w związku. Zestresowani ludzie mają tendencję do wyżywania się na osobach, z którymi są blisko, co ostatecznie może doprowadzić do braku komunikacji i unikania intymnych kontaktów.

Aby pozbyć się ze swojego życia stresu musisz poszukać metody relaksacyjnej, która będzie Ci odpowiadać. Może to być aktywność fizyczna, medytacja lub proste ćwiczenia oddechowe.