Zamknij

Brak seksu u kobiet jest niezdrowy. Co grozi niezaspokojonej seksualnie kobiecie?

10.01.2021
Aktualizacja: 10.01.2021 10:10
Brak seksu u kobiet grozi chorobą
fot. Shutterstock

Brak seksu nie tylko negatywnie wpływa na mężczyzn, ale także na płeć damską. Niezaspokojona seksualnie kobieta jest narażona na chorobę wdowią. Jaki jest przebieg tej dolegliwości?

Choroba wdowia fachowo jest nazywana chorobą Kehrera, dotyczy tylko kobiet - zwłaszcza tych niezaspokojonych seksualnie. Brak seksu u płci damskiej nie tylko wpływa negatywnie na ich psychikę, ale także na zdrowie fizyczne.

Zobacz także: Po czym poznać seksoholika?

Brak seksu lub inne potrzeby 

Głównym powodem rozwoju tej choroby jest nieodpowiednia ilość stosunków u kobiet, które mają prawidłowe libido. W grupie ryzyka są także panie, które wybierają nieodpowiednich partnerów do łóżka, którzy nie są w stanie ich zadowolić.

O rozwój choroby wdowiej mogą także się martwić kobiety, których partnerzy często wyjeżdżają, np. marynarze. 

Jak objawia się choroba wdowia?

Na początku kobieta jest strasznie poddenerwowana i rozdrażniona, często wszczyna awantury o "byle co". Później jest jeszcze gorzej, bo dochodzą bóle brzucha, głowy, nieregularne miesiączki, a także swędzenie okolic intymnych.

Leczenie tej choroby nie jest łatwe - nie wystarczy nagła wzmożona aktywność seksualna. Niestety większość kobiet, które cierpi na chorobę Kehrera musi skorzystać ze specjalnej terapii, aby zacząć funkcjonować normalnie.