Kto najczęściej romansuje w pracy? Serwis randkowy przedstawia wyniki badań

27.10.2016
Aktualizacja: 07.11.2019 14:49
Kto najczęściej romansuje w pracy? Serwis randkowy przedstawia wyniki badań
fot. Horus, flickr.com, CC BY 2.0

Prawnicy, lekarze czy aktorzy? Komu zdarza się najczęściej ulegać pokusie na związek z koleżanką lub kolegą z pracy? Serwis Victoria Milan skierowany do osób, którym bycie w związku nie przeszkadza romansować z innymi, przedstawił wyniki badań, w których wzięło udział 5 tys. ich użytkowników. 

Niektórym może się zdawać, że stateczni finansiści marzą tylko o tym, by po powrocie z pracy czekała na nich miła gromadka dzieci, ciepły obiad i spokojny wieczór w gronie najbliższych. Nic bardziej mylnego! Żadna inna grupa zawodowa nie ma w sobie takiej skłonności do ryzyka, jak maklerzy, brokerzy finansowi czy inne "Wilki z Wall Street".

Zarabianie naprawdę dużych pieniędzy wymaga duszy hazardzisty, któremu nie brak jednak sporych zapasów zdrowego rozsądku. Okazuje się, że ta cecha skłania też przedstawicieli branży finansowej do częstych romansów w pracy.

Żądza pieniądza

wolf
fot. East News

Serwis randkowy, którego użytkownicy deklarują, że są w stałych związkach, ale są gotowi romansować z innymi, na podstawie danych uzyskanych od 5 tys. użytkowników ogłosił, że największą skłonność do "skoku w bok" mają... finansiści! Wyprzedzają pod tym względem pilotów, lekarzy, biznesmenów i menadżerów wysokiego szczebla.

Skłonność do zdrad nie dotyczy jednak tylko mężczyzn. Do romansów w pracy przyznało się aż 65% kobiet. Nie ma im jednak czego zazdrościć - aż 85% z nich nie poleca innym wdawania się w relacje intymne z osobami, które spotykamy każdego dnia w swoim miejscu pracy. Pozostali uczestnicy badania też nie mają najlepszego zdania o nieformalnych związkach pomiędzy pracownikami.

70% ankietowanych uważa, że nawet jeśli początkowo odczuwamy ekscytację z powodu romansu w pracy, to jednak ostatecznie prawie zawsze kończy się to źle - zwłaszcza, jeśli chcemy z kimś zerwać, a jesteśmy skazani na to, by widywać się codziennie w firmie, na korytarzu lub na wspólnych konferencjach. W konsekwencji prawie nigdy nie poprawia to atmosfery pomiędzy pracownikami i doprowadza do niepotrzebnych podziałów.

Przedstawiciele jakich branż zawodowych najczęściej romansują w pracy?

leoś
fot. East News

1. Finansiści (bankierzy, brokerzy, analitycy, maklerzy)

2. Lotnicy (piloci, stewardessy i stewardzi, pracownicy linii lotniczych)

3. Pracownicy służby zdrowia (lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, masażyści, terapeuci)

4. Biznes (dyrektorzy, szefowie przedsiębiorstw, właściciele firm, menadżerowie, sekretarki)

5. Sportowcy (zawodnicy, trenerzy)

Zobacz także

6. Artyści (aktorzy, muzycy, malarze, reżyserzy, fotografowie, malarze, graficy, modelki, projektanci)

7. Przedstawiciele branży rozrywkowej (DJ'e, pracownicy klubów nocnych oraz ich obsługa - kelnerki, kelnerzy oraz tancerki)

8. Osoby związane z mediami (dziennikarze, prezenterzy, rzecznicy prasowi, spikerzy, specjaliści public relations)

9. Prawnicy (adwokaci, prokuratorzy, sędziowie, radcy prawni)

10. Pozostałe zawody

Jeśli zawodowo zajmujemy się operowaniem sporymi sumami pieniędzy - romans w pracy mamy jak w banku. Słynący ze skłonności do zręcznego posługiwania się faktami na swoją korzyść prawnicy w życiu prywatnym kłamią rzadziej i są bardziej uczciwi niż piloci samolotów i pracownicy linii lotniczych. Dziennikarze i pracownicy mediów rzadziej zdradzają swoich partnerów niż... lekarze i służba zdrowia.

Zgadzacie się z tymi wynikami?