Co kolory mówią o naszym życiu seksualnym?

13.08.2018
Aktualizacja: 07.11.2019 14:13
Kolory a seks, para
fot. Fotolia

Czy kolory mogą nam coś powiedzieć o preferencjach seksualnych? Czy za pomocą kolorów można poprawić jakość życia seksualnego? Dowiedz się, jakie barwy nie zachęcają do zbliżeń, a jakie kolory zwiększają chęć do kontaktów seksualnych.

Wybierz kolor, który najlepiej oddaje Ciebie w sypialni i dowiedz się, jak Cię postrzegają inni.

Czerwony - to kolor namiętności i miłości, działa w sposób pobudzający i podniecający. Gdy patrzymy na ten kolor, a dokładnie na odbite światło od tej barwy, to wzrasta nam ciśnienie, szybciej zaczyna bić serce, częściej zaczynamy częściej mrugać. Czerwień przyciąga spojrzenia innych, a także dodaje odwagi. Kobiety z pomalowanymi na czerwono ustami i paznokciami wzbudzają większe pożądanie, a czerwona sukienka lub czerwone szpilki na stopach sprawią, że kobieta poczuje się zmysłowo i wyjątkowo.

Osoby, lubiące kolor czerwony, lubią dominować w łóżku. Ten kolor podoba się cholerykom i motywuje ich do zdobywania.

Czarny - ten kolor lubią osoby otwarcie deklarujące, co i z kim lubią robić w łóżku. Mają one skłonności do zachowań sadystycznych lub masochistycznych, czują silną potrzebę rozładowywania napięcia seksualnego. To osoby wyraziste, o mocnym charakterze, a przy tym nieszablonowe, obarczone bagażem wielu przeżyć. Kobiety w "małej czarnej" wzbudzają  pożądanie, a jednocześnie tworzą dystans, który może tylko podkręcać napięcie seksualne. Ten kolor kojarzy się władzą, tajemniczością, niezależnością i elegancją.

Zobacz także: Miłości nigdy za wiele, czyli ile powinien trwać seks? Wyniki badań

Pomarańczowy - osoby lubiące ten kolor są witalne i pobudzone, namiętne i zdecydowane. Poszukują wolności i lubią korzystać z tego, co im przynosi życie. Szukają nowych doznań w zbliżeniach i lubią eksperymentować oraz od czasu do czasu poszukiwać nowych partnerów.

Kolor pomarańczowy jest kolorem wymagającym. W zależności od odcienia i nasycenia może pobudzać do życia (poprawia libido) albo kojarzyć się z zazdrością. Pomarańczowe elementy ubioru motywują do działania, wyzwalają śmiałość i odwagę. Noszą go osoby, które wykazują się kreatywnością... także w łóżku.

Fioletowy - osoby lubiące ten kolor w łóżku pragną miłosnych uniesień i silnych przeżyć, mają ciągłą potrzebę odkrywania i rozwoju. Przypisuje się im cechy, takie jak: wrażliwość, spokój, zwłaszcza wewnętrzny, szlachetność, poczucie własnej wartości oraz poświęcenie się pasji.

Zielony - osoby lubiące zieleń są raczej spokojne i postrzegane jako niezbyt doświadczone w sprawach łóżkowych. Czasami zachowują się niezręcznie, brakuje im pewności siebie.

Zieleń uspokaja i przywraca równowagę emocjonalną, zmniejsza napięcie. Idealnie sprawdzi się w sypialni par, które nie oczekują fajerwerków z łóżku, a stawiają raczej na inne doznania - na przykład chcą dobrze poznać potrzeby partnera i cenią sobie prywatność.  

Warto przeczytać: Jak to się robi, czyli seks po polsku

Brązowy - pary lubiące brąz są spokojne i nie wykazują skłonności do szaleństw w łóżku, interesuje je głębokie uczucie i stabilność emocjonalna. Cenią sobie czas i prywatność zbliżeń, nadając im wartość głębokich przeżyć. Czują się pewnie w łóżku, poświęcają dużo czasu swojemu partnerowi/ partnerce.   

Biały - kolor ten raczej nie kojarzy się z seksualnością , a raczej z celibatem i wyciszeniem. Miłośnicy bieli są skromni i powściągliwi, poszukują sposobów na wewnętrzne oczyszczenie, chcą uporządkować emocje, myśli. Nierzadko uważają seks uważają za czynność nieestetyczną i niewłaściwą i dlatego lubią kochać się przy zgaszonym świetle. W niektórych sytuacjach brakuje im pewności siebie.

Żółty - miłośnicy koloru żółtego lubią nowe doświadczenia, poszukują nowych wrażeń, często zmieniają partnerów. Lubią zwracać na siebie uwagę, wszystko uważają za pretekst do dobrej zabawy. W łóżku są entuzjastyczne, chętne do eksperymentowania. Często są niezadowolone ze swojego życia seksualnego, co prowadzi do zdrady partnerów.   

Żółty kolor otwiera ludzi na to co nowe i niezwykłe. "Żółte osoby" lubią się bawić i zawsze być w centrum uwagi. Z natury nie bywają wierne, lubią zmieniać partnerów, a przez otoczenie odbierane są jako osoby bezrefleksyjne.

Niebieski - osoby lubiące ten kolor to kochankowie wrażliwi, romantyczni i czuli. Lojalni i wierni. Związki traktują bardzo poważnie - często są one treścią ich życia. Poszukują ideałów, także w sferze seksualnej. Lubią analizować swoje emocje i stany, w których się znajdują. Pragną akceptacji i popularności, ale maja też ogromną potrzebę poczucia bezpieczeństwa.

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Źródło: "Doktor kolor, czyli barwy pieniędzy, szczęścia i seksu" Marek Borowiński, Edipresse Książki 2018. Fragment opublikowany za zgodą wydawnictwa.