Zamknij

Ile razy w tygodniu powinieneś uprawiać seks?

24.11.2015
Aktualizacja: 06.11.2020 11:53
Ile razy w tygodniu powinieneś uprawiać seks?
fot. Jaka jest optymalna ilość seksu? Odpowiadają nam naukowcy. Sprawdź!

W każdym związku z czasem płomień przygasa, a miejsce namiętności zajmuje codzienność. Skąd jednak wiedzieć czy wszystko między Wami w porządku? Tu z pomocą przychodzą nam naukowcy, którzy odpowiadają na pytanie „Ile razy w tygodniu szczęśliwe pary uprawiają seks?”.

Kanadyjscy naukowcy z Uniwersytetu w Toronto prowadzili swoje badania przez ponad 30 lat i spytali w tym czasie 30 tysięcy osób o ich aktywność seksualną. Co udało się im ustalić?

Jak często ludzie na świecie uprawiają seks?

Z eksperymentu Kanadyjczyków wynika, że optymalna ilość to raz w tygodniu. Według badaczy pary, które uprawiają seks raz na siedem dni są najszczęśliwsze.

Natomiast większa ilość seksu w tygodniu nie sprawia, że ludzie stają się bardziej szczęśliwi. Seksuologowie zauważają nawet, że pary, które za wszelką cenę próbują trzymać się zasady „codziennie” czy „trzy razy w tygodniu” zaczynają być coraz bardziej i bardziej sfrustrowane. Praca, dzieci, stres ‒ wszystko to sprawia, że seks staje się nagle jednym z codziennych obowiązków.

Z drugiej strony częstotliwość mniejsza niż raz w tygodniu sprawia, że pary oddalają się od siebie.

Zasadę „raz w tygodniu” skomentowała psychoanalityk Anouchka Grose.

- Jeśli coś zdarza się rzadziej, bardziej to cenimy.

Seks raz w tygodniu to złoty środek między „zbyt mało”

a „zbyt dużo”. Dzięki temu unikamy zbliżeń, które są

pozbawione uczuć i pasji oraz nie ma obawy, że seks

stanie się rutyną. Co więcej, daje to trochę czasu, aby

zapomnieć jak było ostatnim razem.

Takie zapominanie to klucz do świetnego związku!

Bo to co nas podnieca…

Zasada złotego środka dotyczy również pieniędzy. Potwierdzają to wnioski, do jakich doszli naukowcy z Uniwersytetu w Princeton. Specjaliści postanowili sprawdzić ile pieniędzy sprawia, że jesteśmy szczęśliwi.

Naukowcy z amerykańskiego uniwersytetu dokładnie zbadali tę kwestię i okazało się, że najszczęśliwsi są ludzie, którzy zarabiają 75 tysięcy dolarów rocznie. Niższe zarobki sprawiają, że ludzie czują się odseparowani od społeczeństwa, a więc i nieszczęśliwi. Z kolei osoby, których roczna pensja jest wyższa niż ta kwota nie stają się przez to bardziej zadowoleni ze swojego życia. Często stają się zblazowani i nie wiedzą na co wydawać nadmiar pieniędzy.

Co więcej, specjaliści zauważają również bardzo silny związek między pieniędzmi a seksualnością. Osoby bezrobotne i zarabiające niewiele mają niższą samoocenę i częściej wpadają w depresję. A co za tym idzie ich libido znacznie spada, a życie seksualne jest mało satysfakcjonujące.