Czujesz się samotny? Bycie singlem to nie koniec świata!

Aleksandra Supryn
19.10.2015 16:31
Czujesz się samotny? Bycie singlem to nie koniec świata!
fot. Jak radzić sobie bez partnera, czyli o tym jak to jest być singlem

Samotność to dla wielu ludzi ogromny problem. Brak partnera nie musi jednak wcale jej oznaczać. Może wręcz otwierać drogi, które dla wielu osób są - lub wydają się być - zamknięte. Coraz więcej osób decyduje się na życie w pojedynkę.

Coraz częściej nie posiadanie partnera jest wyborem danej osoby, która w konkretnym okresie życia tego właśnie potrzebuje. Często jednak nacisk społeczeństwa i pytania rodziny „Kiedy żona/mąż?” sprawiają, że osoba, która jest sama czuje się gorsza. Jak zaznacza psycholog Helena Wolska, to czy jesteśmy w związku czy nie, nie definiuje nas jako „lepszych” i „gorszych”.

Zalety życia w pojedynkę

Jakie są zalety bycia singlem? Gdy mieszkamy sami, mamy święty spokój. Nie musimy znosić humorów partnera czy partnerki i wysłuchiwać ich narzekań. Mamy ciszę i spokój, bo nikt nie zadaje nam pytań: dlaczego tak późno wracamy z pracy i z kim byliśmy. Możemy pracować po godzinach i w weekendy, jeśli tylko mamy taką ochotę. Singiel ma też czas na to, żeby się rozwijać, podnosić swoje kwalifikacje i skupić się w 100 proc. na sobie i swoich potrzebach. 

___

ZdrowoBardzo / MR