Stworzono symbol toalety neutralnej płciowo. Jak wygląda?

29.06.2017 17:35
Stworzono symbol toalety neutralnej płciowo. Jak wygląda?
fot. Symbol toalety neutralnej płciowo yle.fi

Do tej pory toalety dzieliły się na żeńskie i męskie. W dobie poprawności politycznej w niektórych krajach coraz poważniej myśli się o uwzględnieniu problemów osób nieidentyfikujących się z żadną z płci. W Finlandii powstało wyjątkowe logo typu unisex dla "neutralnych płciowo".

Symbol, z którym mogą utożsamiać się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, wymyśliła organizacja pozarządowa Culture for All z Finlandii. Jego autorem jest popularny w środowisku LGBT grafik Pekka Pippo. Artysta twierdzi, że dotychczasowe podziały na toalety damskie i męskie są bezsensowne, ponieważ coraz więcej ludzi nie utożsamia się z tradycyjnym rozumieniem płci. Stworzył więc logo, które łączy w sobie cechy obu płci układając się w znak nieskończoności i zachęca do poszanowania różnorodności płciowej.

Można je pobrać bezpłatnie i rozpowszechniać nie tylko na toaletach, ale także choćby w przymierzalniach. Projekt ma zdaniem autora przyczynić się do zwiększenia świadomości społecznej na temat osób, dla których tradycyjny podział na płeć żeńską i męską nie jest wystarczający i nie mieszczą się w ramach kulturowych, wyznaczonych im przez tradycję. 

Nowy, "neutralny płciowo" symbol zyskał aprobatę środowisk LGBT z Finlandii, które coraz częściej podnoszą kwestię konieczności stworzenia rozwiązań typu "unisex", które uwzględniałyby problemy osób nieidentyfikujących się z tradycyjnym podziałem płci.

Zagłosuj

Absurd, paradoks poprawności politycznej czy dobry pomysł? Co sądzisz o toaletach typu "unisex"?

Liczba głosów:

źródło: www.yle.fi