Zamknij

Maciej Stuhr walczy z homofobią w Polsce. Wsparł środowisko LGBT

31.01.2018 12:43
Maciej Stuhr walczy z homofobią w Polsce. Wsparł środowisko LGBT
fot. instagram.com/kph_official

— Nie ma najmniejszego powodu, by ze względu na czyjeś przekonania czy tożsamość seksualną odmawiać komuś jakichś praw — przekonuje Maciej Stuhr w najnowszej odsłonie kampanii „Ramię w ramię po równość”.

Bez względu na to, czy jest się gejem, lesbijką, osobą transpłciową, homo- czy heteroseksualistą wszystkim należą się takie same prawa, które powinny być powszechnie akceptowane. Niestety nadal mamy z tym problem. Od 2014 roku ogólnopolska organizacja pozarządowa Kampania Przeciwko Homofobii prowadzi akcję, którą wsparło już wiele osób publicznych. Po Bogusławie Lindzie, który w listopadzie oficjalnie poparł ruch LGBT w Polsce, do grona sław walczących z dyskryminacją ze względu na orientację seksualną dołączył aktor Maciej Stuhr. 

Wszyscy jesteśmy równi i mamy takie same prawa

— Jak słyszę kogoś, kto zachowuje się w sposób agresywny, kpiący i lekceważący w stosunku do mniejszości seksualnych, to wydaje mi się, że jest to czymś podszyte, jakąś własną słabością. Im głośniej ktoś krzyczy, tym bardziej wydaje mi się podejrzany — wyjaśnia aktor.

Zagłosuj

Czy zgadzasz się ze stanowiskiem Macieja Stuhra na temat homofobii?

Liczba głosów:

— Bo dobry świat to świat, w którym wszyscy są równi — głosi napis, z którym sfotografował się Maciej Stuhr w najnowszej odsłonie akcji Kampanii Przeciwko Homofobii. Aktor aktywnie włącza się w wiele inicjatyw społecznych przełamujących tabu, które w wielu kwestiach nadal obowiązuje w naszym kraju. Razem z wieloma popularnymi Polakami wystąpił w kampanii edukacyjnej #sexedpl, w której wyjaśniał, w jaki sposób bez zażenowania rodzice powinni rozmawiać ze swoimi dziećmi o sprawach intymnych.

Zobacz także

Zrzut ekranu 2018-01-31 o 11.34.27 1
fot.

Do akcji wspierającej mniejszości seksualne w walce z homofobią włączyło się dotąd wielu znanych Polaków: Dorota Wellman, Zofia Czerwińska, Małgorzata Szumowska, Maryla Rodowicz, Małgorzata Ostrowska, Mela Koteluk, Natalia Przybysz czy zespół Lao Che.

Zrzut ekranu 2018-01-31 o 12.10.43
fot.
fot. KPH

Zobacz także

Zagłosuj

Czy Twoim zdaniem akcje, które mają przeciwdziałać homofobii, są w Polsce potrzebne?

Liczba głosów:

________

zdrowie.radiozet.pl/π