Zamknij

Bogusław Linda z ważnym apelem przeciwko homofobii

15.11.2017 13:29
Bogusław Linda z ważnym apelem przeciwko homofobii
fot. Michał Dąbrowki/KPH "Ramię ramię po równość"

- Całe życie walczyłem o swoją prywatną wolność i uważam, że każdy ma do niej prawo. Niezależnie od przekonań, biologii i spraw psychicznych. Człowiek jest człowiekiem w każdym momencie i trzeba mu na to pozwolić, zwłaszcza, jeśli nie robi nic złego innym - tłumaczy Bogusław Linda. Aktor został ambasadorem akcji społecznej "Ramię w ramię po równość".

Bogusław Linda - etatowy "twardziel" polskiego kina - od zawsze słynął z ciętego języka. Nigdy nie wahał też mówić wprost tego, co naprawdę myśli. Promując za granicą ostatni film Andrzeja Wajdy z błyskiem w oku i przy pomocy kilku niecenzuralnych słów opowiadał, co sądzi o scenariuszu, wybranym przez zdobywcę Oskara. Tym razem aktor wystąpił w nieco innej, ale równie odważnej roli. W prosty i bezkompromisowy sposób opowiedział, jaki jest jego stosunek do osób LGBT. 

- Miłość bardzo rzadko krzywdzi. Jeżeli ludzie się kochają, to jest absolutnie ich prywatna sprawa i nie nam wtykać w to nos - tłumaczy artysta w najnowszym spocie Kampanii Przeciwko Homofobii.

Zagłosuj

Czy zgadzasz się z opinią Bogusława Lindy na temat homofobii?

Liczba głosów:

Zobacz także

Zrzut ekranu 2017-11-15 o 13.20.56
fot.

Oprócz Bogusława Lindy do akcji walczącej z homofobią włączyli się też inni znani Polacy - m.in. Dorota Wellman, Zofia Czerwińska, Małgorzata Szumowska, Maryla Rodowicz, Małgorzata Ostrowska, Mela Koteluk, Natalia Przybysz czy zespół Lao Che.

Zrzut ekranu 2017-11-15 o 13.42.39 1
fot.
fot. KPH/instagram.com

Zobacz także

one
fot.
fot. KPH/instagram.com