Zamknij

Antykoncepcja uzależnia od seksu - kontrowersyjne poglądy ekspertki MEN

09.12.2016
Aktualizacja: 06.11.2020 13:52

Ekspertka Ministerstwa Edukacji Narodowej powołana przez minister Annę Zalewską na kierownika zespołu opracowującego podstawy programowe wychowania do życia w rodzinie - prof. dr hab. Urszula Dudziak - nie przestaje szokować zupełnie nienaukowymi teoriami na temat antykoncepcji.

Kontrowersyjne poglądy na temat antykoncepcji ekspertki MEN
fot. ---

Co jest główną przyczyną śmiertelności? – Według prof. Urszuli Dudziak z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – odpowiadają za to doustne środki antykoncepcyjne, których stosowanie uważane jest przez nią za przejaw niedojrzałości "naruszającej naszą godność osobistą“. 

Ekspertka Ministerstwa Edukacji Narodowej, opracowująca podstawy programowe takiego przedmiotu jak wychowanie do życia w rodzinie, wypowiada

Zobacz także

szokujące opinie na temat kwestii związanych z naszą seksualnością. Zdaniem pani profesor antykoncepcja prowadzi do rozpusty i "uzależnienia od seksu", zwiększa także "skłonność do zdrady".

Teorie (nie)naukowe

Niestety podobnych wypowiedzi, które nie mają żadnego pokrycia w nauce, jest dużo więcej. Z falą krytyki ze strony specjalistów spotkały się takie opinie jak: 

Doustne środki antykoncepcyjne są główną przyczyną śmiertelności, zarówno w okresiekorzystania z tych środków, jak i 10 lat po zaprzestaniu ich stosowania.
Wśród kobiet pozbawionych oddziaływania plemników na organizm (red. z powodu stosowaniaprezerwatywy lub podczas stosunku przerywanego") 4,5-krotnie wzrasta ryzyko raka piersi.
Dzieci z in vitro "zamiast ciepła łona matki napotyka chłód lodówek, chłód zamrażarek".
Kobieta nie powinna rezygnować z "dobroczynnego działania spermy".
Rozwiedziony albo żyjący w konkubinacie nauczyciel,może negatywnie wpływać na postawy uczniów.
Płodność to nie choroba, żeby kobieta musiała z nią walczyć. 

 

Jedynie słuszna walka z antykoncepcją 

Prof. Dudziak - zwana przez swoich studentów "Papają" (z powodu zbieżności nazwisk z autorką popularnego przeboju, Urszulą Dudziak) rozpoczęła karierę naukową na początku lat 80., po obronie pracy magisterskiej pt. "Osobowość kobiet przerywających ciążę" na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Przez wiele lat działa też m.in. w Towarzystwie Odpowiedzialnego Rodzicielstwa. 

Zobacz także

Kiedy jednak władze podjęły decyzję o likwidacji Katedry Psychofizjologii Małżeństwa i Rodziny, prof. Dudziak straciła większość zajęć na Uniwersytecie. To właśnie wtedy udaje się jej zostać sejmowym ekspertem ds młodzieży, zaczyna regularnie pojawiać się w Radiu Maryja i Naszym Dzienniku oraz planuje prace nad stworzeniem autorskiego podręcznika do wychowania do życia w rodzinie, który byłby zgodny z wyznawanymi przez nią katolickimi wartościami.

Po zaproponowaniu jej stanowiska kierownika zespołu koordynującego prace nad stworzeniem podstaw programowych w zakresie wychowania do życia w rodzinie, nowa ekspertka MEN rozpoczyna krytykę laickich nauczycieli (zwłaszcza tych pochodzących z rodzin inteligenckich a nie robotniczo-chłopskich), którzy mogą reprezentować niestosowne według niej postawy moralne.

Od nowego roku szkolnego uczniowie klas IV-VIII w przyszłej ośmioklasowej szkole podstawowej będą się uczyć przedmiotu o nazwie wychowanie do życia w rodzinie, którego podstawy programowe są opracowywane przez zespół pod kierownictwem prof. Dudziak.

 

Zrzut ekranu 2016-12-09 o 13.53.44 1
fot.
fot. Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologii, Instytut Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej www.kul.pl