Przez te produkty nie masz ochoty na seks

Monika Karbarczyk
11.08.2015 14:14
Przez te produkty nie masz ochoty na seks
fot. Jakie produkty obniżają libido, czego nie jeść przed sexem

Twój partner stara się, jak może, a Ty dalej masz problemy z libido? Prawdopodobnie źle się odżywiasz. Jeśli Twoja dieta jest bogata w tłuszcze trans, nie stronisz od alkoholu i fast foodów - zapomnij o udanym seksie.

Jeśli znowu chcesz wznieść się na wyżyny własnych możliwości, zrób przegląd w kuchennych szafkach i wyrzuć z nich poniższe produkty.

Alkohol

Nie bez powodu mówi się, że alkohol rozwiązuje język. Już po jednej lampce wina poczujesz się bardziej zrelaksowany. Jednak rzeczywistość w relacjach między kobietą a mężczyzną po alkoholu jest zupełnie inna… Zbyt duża ilość napojów wyskokowych skutecznie obniża poziom libido. Wpływa również na wrażliwość podczas stosunku: nie odczuwamy aż takiej przyjemności.

Co gorsza, alkohol jest również powodem wielu nieprzemyślanych decyzji. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, czym grozi seks bez zabezpieczenia.

Stek

To prawda, że mięso zawiera białko i cynk, które podwyższają libido. Jednak jest jeszcze druga strona medalu. Wiele gatunków mięs zawiera również sporo cholesterolu i tłuszczu.

Dieta bogata w mięso tego typu wywołuje nadciśnienie, choroby serca i ogólne problemu zdrowotne, które wpływają negatywnie na krążenie krwi. Wniosek? Obniża to oczywiście libido…

Smażone dania

Frytki, fast foody i wszystkie inne dania smażone na głębokim tłuszczu to prawdziwi zabójcy libido. Są one bogate w tłuszcze trans, które wpływają negatywnie na pracę serca i przyczyniają się do powstawania groźnych dla zdrowia zatorów. Potrzebujesz więcej dowodów? Smażone dania mogą być również przyczyną zachorowań na cukrzycę typu 2. Wtedy można zapomnieć o czerpaniu przyjemności z seksu…

Jeśli gotujesz obiad, zastanów się również, jakiego tłuszczu używasz. Zamień zwykły olej na oliwę z oliwek.