Te produkty poprawią Twoje libido

Redakcja
11.08.2015 13:55
Produkty na poprawiające libido
fot. Co jeść, by zwiększyć libido

Czujesz, że Twoje libido spada? Praca nad nim to nie tylko świeczki i nastrojowa muzyka. Apetyt na seks to przede wszystkim efekt tego, co jesz.

Zmiana diety pozwoli Ci nie tylko spojrzeć na swoje ciało bardziej przychylnym okiem, ale również znacząco wpłynie na atmosferę w sypialni i stosunki z partnerem.

Truskawki

Te owoce są wulkanem energii. Wszystko dlatego, że poprawiają krążenie krwi. Jest to kluczowy czynnik, który wpływa na poziom libido. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Im więcej krwi dopływa do mózgu i narządów rozrodczych, tym większą mamy ochotę na seks.

Truskawki są również bogate w antyoksydanty, które są korzystne dla pracy serca i tętnic. Zapobiegają one nowotworom, chorobom układu krążenia i chorobom niedokrwiennym serca.

Awokado

Te superowoce są bogate w witaminę E, potas oraz witaminę B6. Wszystko to chroni nas przed zawałem i poprawia krążenie krwi w organizmie.

Awokado jest również bogate w tłuszcze jednonienasycone, które zapobiegają chorobom serca. Wszystko, co wpływa pozytywnie na poprawę pracy tego mięśnia, znajdzie swoje odzwierciedlenie w naszym życiu seksualnym.

Dla przykładu, mężczyźni z chorym sercem są dwa razy bardziej narażeni na problemy z erekcją.

Migdały

Te orzechy zawierają cynk, selen, a także kwasy omega 3 i witaminę E. Taki skład sprawia, że nasze libido wzrasta i możemy cieszyć znacznie lepszym seksem.

Selen może pomóc w rozwiązaniu problemów z niepłodnością. Razem z witaminą E tworzy zgrany duet, który utrzymuje nasze serce w dobrej kondycji. Z kolei cynk to minerał, który bierze udział w produkcji hormonów u mężczyzn. Wniosek? Wzrost libido gwarantowany!

Słodkie ziemniaki

Bataty są bogate w potas, który zwalcza wysokie ciśnienie krwi. Dzięki temu nie mamy problemów z osiąganiem orgazmu. Zawierają również beta-karoten i witaminę A, która jest odpowiedzialna za płodność zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

Sezam

Cynk to jeden z minerałów, który wpływa pozytywnie na ogólną sprawność seksualną. Bierze udział w produkcji testosteronu i nasienia. Najwięcej cynku znajdziemy w ostrygach. Ponieważ niewiele osób ma do nich dostęp, dobrym zamiennikiem będzie sezam.

Arbuz

Ten niezwykle popularny, wakacyjny owoc ma nie tylko niewielką liczbę kalorii, ale jest też skutecznym produktem podwyższającym libido. W 2008 roku wykonano badania dla Texas A&M. Na ich podstawie dowiedziono, że minerały zawarte w arbuzie uspokajają, relaksują i poprawiają krążenie.