Dlaczego powinniście zacząć używać oleju kokosowego w sypialni?

04.01.2016
Aktualizacja: 07.11.2019 12:31
Dlaczego powinniście zacząć używać oleju kokosowego w sypialni?
fot. Chcesz, aby seks był lepszy? Używaj oleju kokosowego jak lubrykantu

Na punkcie oleju kokosowego oszaleli ostatnio wszyscy. Używa się go do pielęgnacji włosów, twarzy i całego ciała, do wybielania i mycia zębów, w kuchni oraz… w sypialni?

Okazuje się, że coraz więcej osób zaczyna używać oleju kokosowego jako naturalnego lubrykantu.

Czy to dobry pomysł?

Naturalne lubrykanty

Wydaje się, że używanie oleju kokosowego w sypialni to dość kontrowersyjny pomysł. Okazuje się jednak, że ginekolodzy nie mają nic przeciwko.

To produkt zupełnie naturalny, niedrogi i skuteczny. Świetnie nadaje się dla osób z suchością pochwy czy nadwrażliwością na inne lubrykanty. Co więcej, olej kokosowy ma właściwości przeciwgrzybiczne, antybakteryjne i przeciwzapalne, więc pomoże uchronić się przed różnymi, nieprzyjemnymi infekcjami dróg rodnych.

Pamiętajmy jednak, aby przed kupieniem oleju kokosowego koniecznie sprawdzić czy produkt nie zawiera sztucznych dodatków. Przede wszystkim parabenów i gliceryny. W składzie powinien znajdować się tylko olej kokosowy. Możesz wybrać zarówno olej rafinowany, jak i organiczny olej nierafinowany.

Druga ważna rzecz, to dokładnie wytarcie oleju kokosowego po seksie. Pomimo że jest naturalny, postępuj z nim tak jak z każdym innym lubrykentem.

Jeśli nigdy wcześniej nie używałeś oleju kokosowego, sprawdź, czy nie powoduje na Twojej skórze reakcji alergicznych. Nałóż go na skórę (np. na ramieniu) i poczekaj kilka, kilkanaście godzin. Jeśli nie zauważysz żadnych podrażnień, wysypki lub swędzenia, bez obaw możesz używać go jako lubrykantu. To samo oczywiście powinien zrobić Twój partner.

Kiedy nie wolno używać lubrykantów?

Z lubrykantów bezwzględnie należy zrezygnować jeśli używamy lateksowych prezerwatyw. Natłuszczenie ich jakimkolwiek produktem sprawi, że pojawią się na nich mikrorozdarcia, a to z kolei grozi większym prawdopodobieństwem pęknięcia i niechcianej ciąży. Jeśli chcesz połączyć prezerwatywę i olej kokosowy, wybierz prezerwatywy poliuretanowe, które są odporne na takie urazy.

Z używania oleju kokosowego w łóżku powinny zrezygnować również pary, które starają się o dziecko. Każdy produkt, nieważne czy naturalny czy nie, może zmienić pH pochwy. A to zdecydowanie utrudnia poczęcie – nasienie może ulec uszkodzeniu lub może mieć trudności z dotarciem do jajeczka.