Podwójna prezerwatywa i punkt G – obalamy mity o seksie

11.12.2015 11:40
Podwójna prezerwatywa i punkt G – obalamy mity o seksie
fot. Mity o seksie, w które nadal wierzymy, a powinniśmy przestać. Sprawdź

Jeśli chodzi o naszą wiedzę na temat seksu, to niestety bardzo często pokutuje u nas wiedza z czasów, kiedy niemal wszyscy na słowo „seks” zaczynali niezręcznie chichotać. Okazuje się, że naprawdę bardzo duża grupa dorosłych osób wierzy w najbardziej niedorzeczne rzeczy dotyczące seksu i życia seksualnego. 

Nie ma w tym nic w tym dziwnego, gdy uświadomimy sobie skąd większość z nas czerpie wiedzę na ten temat. Mało zrozumiałe biologiczne wykresy w szkole, filmy pornograficzne dalekie od prawdy i zasłyszane od koleżanek historie o tym, że „znajoma koleżanki siostry powiedziała…” – wszystko to składa się na to, że wielu z nas wierzy w niedorzeczne mity.

Sprawdź, czy nadal wydaje Ci się, że któryś z nich jest prawdą.

MIT 1. Afrodyzjak sprawi, że seks będzie lepszy

Niestety przekonanie o tym, że po zjedzeniu ostryg, czekolady, banana czy truskawek seks będzie znacznie lepszy to nieprawda. Seksuolodzy mówią, że działa to po prostu jak efekt placebo. Jeśli jesteś przekonany, że po zjedzeniu któregoś z nich będziesz bardziej podniecony, to prawdopodobnie tak będzie. Niestety, nie ma żadnego naukowego dowodu, który potwierdzałby wpływ jedzenia na libido.

MIT 2. Stosunek przerywany to dobra metoda antykoncepcyjna

Wiele osób wierzy w to, że stosunek przerywany zapewnia skuteczną ochronę przed ciążą. Trzeba sobie zdać jednak sprawę, że przed właściwym wytryskiem z penisa wydobywają się również inne wydzieliny. W tych tzw. preejakulantach również mogą znajdować się plemniki. Wiele osób jest mimo to przekonana, że nie może dojść do zapłodnienia. Prawda jest jednak inna, nawet niewielka ilość spermy wystarczy, aby zapłodnić komórkę jajową. Co więcej, preejakulantów nie da się powstrzymać.

MIT 3. Nie można zajść w ciążę podczas okresu

Przekonanie, że podczas menstruacji nie może dojść do zapłodnienia jest błędne. Co prawda, zajście w ciążę jest wtedy mniej prawdopodobne, mimo to możliwe. Musisz również zdawać sobie sprawę z tego, że plemniki są w stanie przeżyć w ciele kobiety nawet przez kilka dni. Do zapłodnienia może więc dojść, gdy cykl menstruacyjny się skończy.

MIT 4. Musisz znaleźć punkt G

Wszyscy chyba słyszeliśmy o punkcie G. Dla wielu mężczyzn punkt G staje się sprawą rangi świętego Graala i przysparza wielu frustracji. Tak dużych frustracji, że wielu się poddaje i zaczyna mówić, że coś takiego w ogóle nie istnieje. Otóż nieprawda. W ciele każdej kobiety znajduje się punkt G. Nie oznacza to jednak, że dla każdej z nich stymulacja tego miejsca wywoła niesamowity orgazm. W wielu przypadkach punkt G nie jest erogenny, a czasem stymulacja go powoduje dyskomfort czy nawet ból.

MIT 5. Seks w prezerwatywie jest nieprzyjemny

Wielu mężczyzn próbuje namówić swoje kobiety do seksu bez prezerwatywy tłumacząc się tym, że w zabezpieczeniu jest niewygodnie i nieprzyjemnie. Nie chcemy przez to powiedzieć, że panowie umyślnie próbują omamić, oszukać i wyjść na swoje. Bardzo możliwe, że w prezerwatywie faktycznie jest im niewygodnie.

Nie jest to jednak wina samego zabezpieczenia, ale złego doboru kształtu i rozmiaru produktu. Statystyki pokazują, że prawie 70 proc. panów wybiera złą prezerwatywę. Jeśli ta często zsuwa się podczas stosunku, nie oznacza to, że nie ma już dla Ciebie ratunku i musisz zupełnie z nich zrezygnować. Znaczy to jedynie, że wybrałeś za duży rozmiar. W aptekach i sklepach znajdziesz ogromny wybór prezerwatyw i na pewno znajdziesz tam coś dla siebie.

MIT 6. Podwójnie znaczy lepiej

Niektórzy uważają, że założenie dwóch prezerwatyw to podwójne zabezpieczenie. Nie można się bardziej mylić. Podwójna warstwa lateksu to droga ku katastrofie. Badania pokazują, że tarcie gumy sprawia, że zabezpieczenie jest znacznie mniej skuteczne i bardziej prawdopodobne jest to, że obie prezerwatywy pękną.

MIT 7. Irygacja to świetna metoda „po”

To przekonanie pokutuje wśród nastolatek. Wiele z nich myśli, że aby nie doszło do zapłodnienia, należy dokładnie wypłukać z pochwy spermę. Co więcej, często używają do tego szkodliwych, niszczących florę bakteryjną pochwy substancji – octu, wody z mydłem czy coli. Możemy być jednak pewni, że irygacja pochwy nie zapobiegnie ciąży.  

MIT 8. Pigułki antykoncepcyjne sprawiają, że tyjesz

Przybieranie na wadze od dawna podaje się jako jeden z najbardziej popularnych skutków ubocznych przyjmowania antykoncepcji hormonalnej. Niestety, okazuje się, że nie możemy już zrzucać winy na pigułki. Przeprowadzono aż 44 niezależne badania, które miały to rozstrzygnąć. Z każdego z nich wyniknęło, że tabletki antykoncepcyjne nie mają żadnego wpływu na przybieranie na wadze.

MIT 9. Seks zamiast siłowni

„Po co ćwiczyć? Lepiej chodźmy do łóżka!”. No niestety, wbrew powszechnemu przekonaniu seks nie zastąpi Ci godzinnego treningu. Pomimo że tętno wzrasta, a ciała są spocone, podczas przeciętnego stosunku seksualnego spalamy jedynie 21 kalorii

MIT 10. Metoda, która powiększy penisa

Nie wierzcie żadnej z reklam, która obiecuje skuteczne powiększenie penisa. Żadna tabletka, maść, ćwiczenia ani pompka nie sprawią, że penis się wydłuży. Badania pokazują, że mają one dokładnie 0 proc. szans na powodzenie. Jedyne co mogą spowodować to spuchnięcie.

MIT 11. Chorobę weneryczną można złapać nawet bez seksu

Różnymi chorobami wenerycznymi można zarazić się na różne sposoby i sprawa wcale nie jest taka prosta. Istnieje jednak bardzo niewielka szansa na to, że zarazisz się nią inaczej niż podczas stosunku seksualnego. Wyjątkiem jest tylko opryszczka, którą można zarazić się nawet przez całowanie. Jeśli chodzi natomiast o inne choroby, to aby doszło do zarażenia, wirus musi trafić na przerwaną tkankę lub błonę śluzową. Więc tłumaczenie, że złapaliśmy ją przez korzystanie z toalety albo pływanie w jednym basenie z kimś zarażonym jest dość mętne. 

MIT 12. Seks analny i oralny można uprawiać bez konsekwencji

To ogromny błąd! Nie zapominaj, że ani seks oralny, ani seks analny bez zabezpieczenia nie chroni Cię przed chorobami. Wiele osób nie widzi zagrożenia przede wszystkim w pieszczotach oralnych i zapomina o tym, że można zarazić się w ten sposób opryszczką.