Jak długo potrafisz wytrzymać? Sprawdź, ile przeciętnie trwa seks

Aleksandra Supryn
23.03.2016
Jak długo potrafisz wytrzymać? Sprawdź, ile przeciętnie trwa seks
Fot. Jak długo trwa stosunek seksualny? Wiesz, ile powinien trwać seks?

Ile minut seksu to za mało, a ile już za dużo? Kolorowe magazyny i popkultura wmawiają nam, że seks może trwać nawet 40 minut i, że niektóre pary robią sobie całonocne maratony. Jak myślicie, ile jest w tym prawdy?

Naukowcy mówią, że raczej niewiele. Przecież chyba wszyscy wiemy, że jeśli chodzi o seks i różnego rodzaju długości, mamy tendencję do zawyżania swoich „osiągnięć”…  

Ile trwa przeciętny stosunek seksualny?

Specjaliści i lekarze postanowili dokładnie sprawdzić, co w seksie jest normalne, a co nie. Między innymi to, jak długo powinien trwać seks bez gry wstępnej.

Pod koniec lat 40. średnia długość stosunku seksualnego wynosiła jedynie 2 minuty. Z upływem lat czas ten zaczął się jednak wydłużać. Seksuologowie mówią, że wynika to z tego, że mężczyźni próbują sprostać ideałowi, o którym słyszą.

Jaki jest więc współczesny wynik? Przygotujcie się! Średni czas, który ludzie spędzają na uprawianiu seksu, to 3-7 minut. Możecie więc spokojnie odetchnąć i nie przejmować się tym, że nie stać Was na dwudziestominutowy maraton.

Według terapeuty zajmującego się problemami seksualnymi – Barry’ego W. McCarthy’ego:

Naprawdę niewielu ludzi uprawia seks przez dłużej niż 12 minut.

Są oczywiście sposoby na to, aby trochę przedłużyć zabawę w łóżku. Spróbujcie częstych zmian pozycji, techniki start-stop czy innych metod polecanych przez seksuologów.

Jak Polacy uprawiają seks?

W internecie można znaleźć również dane dotyczące tego, jak długo trwa średnio stosunek w różnych krajach świata. Wpisujesz państwo, wiek, rasę oraz swój czas – klikasz i od razu dowiadujesz się, czy sprostałeś średniej.

I tak wyszło nam, że dwudziestoletni Polacy średnio uprawiają seks przez 5 minut. Z każdą kolejną dekadą długość stosunku seksualnego zmniejsza się średnio o minutę. Przynajmniej tak wynika z danych…

Nie ma jednak co wpadać w panikę. Niektórym parom do obustronnego spełnienia może wystarczyć nawet minuta.

Najważniejsza jest przecież przyjemność, a nie patrzenie na zegarek. 

___

ZdrowoBardzo / AS