Zamknij

Pozycja podczas snu zdradza cechy osobowości. O czym świadczy?

06.06.2022
Aktualizacja: 06.06.2022 12:40

Śpisz na brzuchu czy na boku? A może na plecach? Okazuje się, że pozycja, w jakiej najczęściej zasypiamy, może ujawniać cechy naszego charakteru. Co można powiedzieć o człowieku na podstawie jego ulubionej pozycji do spania? Sprawdźmy.

Pozycje do snu zdradzają osobowość człowieka
fot. Schutterstock
  1. Pozycja do spania: na plecach
  2. Pozycja do spania: na boku
  3. Pozycja do spania: embrionalna
  4. Pozycja do spania: na brzuchu

Psychologowie i inni eksperci zajmujący się snem przeprowadzili całkiem sporo badań, aby ustalić związek między pozycjami, w których śpimy, a naszą osobowością. Choć na co dzień mało o tym myślimy, to nasza podświadomość ma duży wpływ na to, jak funkcjonujemy na co dzień, a więc także jak śpimy. Pewnie nawet nie zwracasz na to uwagi – po prostu zwijasz się w łóżku w swojej ulubionej pozycji. Tymczasem może ona ujawnić niektóre cechy twojego charakteru.

Pozycje do snu
fot.

Pozycje do snu

Warto też pamiętać, że nikt nie śpi w jednej pozycji przez całe życie. W ciągu życia zmieniamy się, to samo dzieje się z podświadomością – nabywamy nowe cechy lub pozbywamy się starych nawyków. Rozwijamy się jako jednostki, dowiadujemy się o sobie nowych rzeczy i zmieniamy sposób myślenia. Niektórzy ludzie śpią w dwóch lub więcej pozycjach – to się zdarza i świadczy tylko o tym, że osoby te mają cechy różnych typów osobowości. O czym mówi nasza ulubiona pozycja do snu?

1. Pozycja do spania: na plecach

Pozycja do spania na plecach
fot.

Pozycja do spania na plecach

Osoby lubiące spać na plecach uwielbiają być w centrum uwagi. Są optymistyczne, lubią towarzystwo ludzi o podobnych poglądach. W towarzystwie są śmiałe i czują się pewnie. Nie angażują się w błahe rozmowy lub rzeczy, które ich nie interesują. Mają wysokie oczekiwania zarówno wobec siebie, jak i innych.

Częściej niż nieszczere kłamstwo można usłyszeć od nich prawdę. Są skrupulatne, wytrwałe w osiąganiu celów i nastawione na sukces. Ich życie jest uporządkowane, lubią wyobrażasz sobie, jak ich plany stają się rzeczywistością.

2. Pozycja do spania: na boku

Pozycja do spania na boku
fot.

Pozycja do spania na boku

Ludzie śpiący na boku to osoby spokojne, niezawodne, bezproblemowe, aktywne, dążące do celów. Zawsze patrzą w przyszłość i się jej nie boją, nie żałują też przeszłości. Łatwo dostosowują się do zmian i nowych sytuacji – mają duże zdolności adaptacyjne. We wszystkim szukają pozytywnych aspektów. Są świadomi swoich dobrych i złych stron, więc niełatwo ich urazić. Uśmiechają się nawet w trudnych sytuacjach.

Osoby, które śpią na boku z wyciągniętymi rękami, są jednak podejrzliwe w stosunku do innych ludzi i nie są przychylne ich opiniom. Mają tendencję do trzymania się własnych decyzji i przemyśleń. Ci, którzy śpią na boku z poduszką wsuniętą między nogi, są uważani za niezwykle pomocnych, przywiązują większą wagę do związków i relacji niż do innych aspektów życia.

3. Pozycja do spania: embrionalna

embrion
fot.

Pozycja do spania embrionalna

Pozycja embrionalna (płodowa) przypomina zwinięte w brzuchu mamy dziecko. Spanie w tej pozycji może oznaczać poszukiwanie ochrony, pragnienie opieki i zrozumienia innych ludzi. Taka pozycja pomaga odciąć się od codziennych problemów. Osoby śpiące w pozycji płodowej są ostrożne, niełatwo się otwierają, trudno jest im zaufać innym ludziom.

Najlepiej czują się w otoczeniu członków rodziny lub osób, które odegrały ważną rolę w ich wychowaniu. Są nieśmiałe, wrażliwe, szlachetne, wyrozumiałe i uczciwe. Nie lubią przebywać wśród dużej liczby osób. Często są artystami – spełniają się w malowaniu, rysowaniu, pisaniu, tańcu, czyli tam, gdzie mogą wyrazić siebie.

4. Pozycja do spania: na brzuchu

Pozycja do spania na brzuchu
fot.

Pozycja do spania na brzuchu

Ludzie śpiący na brzuchu mają zwykle silną wolę i charakter, często ryzykują, poszukując przygód. Są skutecznymi przywódcami i dobrymi doradcami. Muszą przesypiać co najmniej 8 godzin, aby się zregenerować i mieć energię na cały dzień.

To osoby bardzo towarzyskie, które czasami sprawiają wrażenie zimnych lub nieuprzejmych. Unikają konfrontacji, starając się znaleźć złoty środek i wystrzegając się skrajności. Jeśli są w dobrej formie, stwarzają wokół siebie przyjazną i ciepłą atmosferę. Uwielbiają być chwalone, ale słabo radzą sobie z krytyką – sami wobec siebie są niezwykle krytyczni, więc słuchanie uwag od innych sprawia, że czują się bardzo niekomfortowo.

Uwaga!

Powyższa porada nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku jakichkolwiek problemów ze zdrowiem należy skonsultować się z lekarzem.
loader

Źródło: Secret