Women Eating Food: co to za akcja? Kolejne ważne przesłanie dla kobiet

23.05.2019 11:19
Women Eating Food: co to za akcja? Kolejne ważne przesłanie dla kobiet
fot. Instagram Allisa Rumsey

W odpowiedzi na zniekształcony obraz kobiet spożywających posiłki, forsowany przez blogerów kulinarnych, dietetyczka i trenerka personalna rozkręciły akcję w mediach społecznościowych, opatrzoną hasztagiem #womeneatingfood. Może pomóc kobietom z zaburzeniami odżywiania. Dowiedz się, o co chodzi.

Jeśli wizja poplamienia się sosem lub zalania się kawą napawa Cię lękiem do tego stopnia, że unikasz jedzenia w miejscach publicznych, to wiedz, że jest to jeden z objawów fobii społecznej. Ponieważ fobia społeczna jest jedną z form nerwicy, problemu narastającego w populacji ogólnej, a nerwica często wpływa na rozwój zaburzeń odżywiania. Wiele osób, głównie kobiet, ma problem ze spożywaniem posiłków w miejscach publicznych.

Przy napiętym często do granic możliwości harmonogramie tygodnia, gdy wychodzimy z domu wczesnym rankiem, a wracamy dopiero wieczorem, unikanie jedzenia w miejscach publicznych negatywnie odbija się na zdrowiu, co z kolei potęguje objawy nerwicy i koło się zamyka. Na pomysł zatrzymania tego szalonego kołowrotka wpadły właśnie dwie promotorki zdrowego żywienia z Florydy.

W odpowiedzi na hasztag #womeneating, którym blogerzy kulinarni opatrują wpisy, na których pozują z idealnie zielonym listkiem sałaty, dietetyczka Alissa Rumsey i trenerka personalna Linda Tucker rozkręciły akcję pt. #womeneatingfood.

Zobacz takżeDukana najgorsza, śródziemnomorska najlepsza. Zobacz ranking diet

Chodzi o pokazanie, że kobiety nie tylko seksownie chrupią jarmuż (a w zasadzie tylko łakomie się na niego patrzą), ale też mniej eterycznie wciągają kluski z sosem i pochłaniają hamburgera. Rumsey twierdzi, że rzadko w mediach widuje się kobiety, które po prostu cieszą się jedzeniem. „Jeśli masz jakieś przykłady kobiet w telewizji, filmach lub w IG [Instagram], które dzielą się tą czystą przyjemnością, podziel się poniżej” – zachęca pomysłodawczyni akcji #womeneatingfood.

„Jako ktoś, kto pokonał zaburzenia odżywiania, cieszę się, że Rumsey przemówiła” – skonkludowała Kimberly Zapata, dziennikarka SheKnows, która jakiś czas temu zmagała się z dysmorfofobią i innymi zaburzeniami odżywiania (EDNOS).

Źródło: sheknows.com