Najlepsze sposoby na stres. Zobacz, co myślą warszawiacy [SONDA]

Aleksandra Supryn
29.01.2016 13:05
Najlepsze sposoby na stres. Zobacz, co myślą warszawiacy [SONDA]
fot. Skuteczne sposoby na poradzenie sobie ze stresem i napięciem [VIDEO]

Obecnie mało komu udaje się uniknąć stresu. Napięcie towarzyszy nam ciągle. Co więcej, stres dotyczy obecnie coraz młodszych osób. O swoje oceny martwią się dzieci już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Potem nie robi się lepiej – praca, dom, rodzina…

Co zrobić, aby przynajmniej trochę sobie ulżyć i uwolnić się od stresu?

Jaki jest najlepszy sposób na stres?

O to, jaka jest najskuteczniejsza metoda na poradzenie sobie ze stresem, zapytaliśmy warszawiaków – mieszkańców jednego z najbardziej zestresowanych i zabieganych miast w Polsce.

Co nam powiedzieli?

Jak jeszcze radzić sobie ze stresem?

Aby pozbyć się skutków stresu i nerwowego napięcia, musisz się przede wszystkim relaksować. Postaraj się znaleźć czas na robienie tego, co kochasz. Nie musisz od razu wykonywać ćwiczeń relaksujących i biec na lekcję jogi dla początkujących. Wystarczy kilka godzin z książką czy ulubionym serialem albo czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi.

Możesz również otoczyć się relaksującymi zapachami – lawendą, rozmarynem, dziką różą, jaśminem czy gardenią.

Zrób sobie odprężającą kąpiel, do której dodasz kilka kropel olejku eterycznego z jednego z tych roślin. Skuteczne jest również używanie świeczek zapachowych, kominków czy dyfuzorów.

Świetnym i zabawnym sposobem na pozbycie się stresu są także antystresowe kolorowanki dla dorosłych. W Polsce pojawiły się całkiem niedawno, ale od razu zrobiły furorę. Nawet kilka minut kolorowania zmniejsza stres i napięcia oraz pozwala uspokoić ciało i umysł.

Bardzo skuteczne są również ćwiczenia oddechowe.

___

ZdrowoBardzo / AS