Zamknij

#Razemzawszelepiej. Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel: "Lekko nie było"

Redakcja
31.05.2021
Aktualizacja: 31.05.2021 13:15
TRICOLORS/East News
fot. TRICOLORS/East News

Ten czas był wyjątkowo trudny, ale najtrudniejszy był dla dzieci. Lekko nie było - przyznali w rozmowie z Radiem ZET Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel, rodzice 12-letniego Adama i 8-letniej Helenki.

#Razemzawszelepiej to kampania społeczna Radia ZET, zorganizowana po publikacji raportu „Dzieci w pandemii”, przygotowanego przez firmę Difference. Ma na celu zwrócenie uwagi na kondycję psychiczną dzieci i młodzieży w czasie pandemii. Akcję wsparli Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel.

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel o akcji #razemzawszelepiej

- Ten czas był wyjątkowo trudny, ale najtrudniejszy był dla dzieci. My sobie jakoś poradziliśmy, natomiast dzieciaki musiały spędzić ten czas w dużej mierze w samotności. Lekko nie było. Ale to nasza rola, żeby zadbać o ich komfort, psychikę i emocje - mówiła Katarzyna Cichopek w rozmowie z Damianem Michałowskim w Radiu ZET.

Marcin Hakiel wrócił wspomnieniami do czasu pierwszego lockdownu, gdy nie można było nawet wyjść z domu i dzień się rozłaził. "Zauważyliśmy, że musimy zorganizować im czas. Robiłem plany dnia i stawiałem je na biurku, żeby wiedzieli, co mają robić. Później sami się w to zaangażowali. Pół godziny poczytać, później jakiś sport...".

- Marcin zabierał dzieci do garażu - wtrąciła Katarzyna Cichopek. - Skakali na skakankach, Helenka jeździła na rolkach, chłopaki biegali. Robili normalne treningi.

- Biegaliśmy z synem po 5-7 kilometrów między samochodami - dodał dumny tata.

Katarzyna Cichopek zdradziła, że to mąż trzymał dyscyplinę w domu podczas lockdownu. "Nie było opcji, żebyśmy chodzili cały dzień w piżamach. Ja bym chodziła" - przyznała.

Kampania społeczna #Razemzawszelepiej organizowana przez Radio ZET ma na celu zwrócenie uwagi na kondycję psychiczną dzieci i młodzieży w czasie pandemii. Pełen raport „Dzieci w pandemii” dostępny jest TUTAJ>>

Zobacz także:  #Razemzawszelepiej - kampania społeczna Radia ZET