Zamknij

Homoseksualna para postarała się o dziecko. Teraz, wyznaje, z czym się to wiązało

02.03.2021 14:11
Problemy par homoseksualnych
fot. Shutterstock

Pary homoseksualne również pragną mieć dzieci. Historia Elliot i Matthew, nieheteronormatywnego małżeństwo z Nebraski, postarali się o dziecko, korzystając z dawców. Dziecko urodziła matka jednego z nich. Para opisuje swoją historię rodzinną na Instagramie.

  • Uma Louise ma dwóch kochających ojców: Elliota i Matthew.
  • Homoseksualna para buduje pozytywny obraz rodziny na Instagramie. Dzielą się opisami, jak to jest być rodzicem.

Cud medyczny, który pokazuje, że wszystko jest możliwe, łącznie z przełamaniem barier w myśleniu. Dziecko pary homoseksualnej urodziło się, dzięki temu, że siostra podarowała jednemu z mężczyzn swoje jajeczka, natomiast dawcą spermy był ojciec, a urodziła sama teściowa.

Rodzic queer: kim jest dla dziecka?

Elliot i Matthew są szczęśliwym małżeństwem z Nebraski. Mężczyźni długo pragnęli mieć dziecko, o pomoc poprosili dwie kobiety - siostrę i mamę jednego z nich, które nie wahały się, by pomóc chłopakom zrealizować ich marzenie o byciu rodzicami. Choć ze strony rodziców nie spotkali się z krytyką, odrzuceniem, doświadczyli tego ze strony innych osób z zewnątrz. Mimo to zdecydowali się działać w zgodzie z sobą.

To było skomplikowane również od strony prawnej. Aby w świetle prawa zostać rodzicami Uma Louise, musieli oficjalnie adaptować ją od mamy Matthew. Prawo i przepisy w tak konserwatywnym stanie jak Nebraska, wymagają, żeby wszystko było zgodne z obowiązującymi zasadami. 

- Jestem rodzicem queer, który genetycznie nie przyczynił się do narodzin swojego dziecka. Moja młodsza siostra była naszą dawczynią komórek jajowych, użyliśmy nasienia mojego męża, a moja 61-letnia teściowa nosiła nasze dziecko. To były piękne wysiłki, na które zdecydowaliśmy się, aby założyć rodzinę - napisał na Instagramie Elliot. Można by stwierdzić, że dziecko podarowała rodzina, ale to mężczyźni wczuwają się w role rodziców. 

Aby podzielić się tak intymnymi szczegółami zapłodnienia ich dziecka, musieli poczuć odwagę. Wszystko to wywołało sporo kontrowersji, co przyznaje jeden z mężczyzn. - To jest nasza historia. To jest nasze piękne życie. Podzielenie się naszą historią wymagało odwagi - napisali na Instagramie.

Otwieranie się na kwestie zakładania pełnej rodziny osób homoseksualnych

Można by zadać pytanie – po co o tym piszą? Elliot i Matthew w ten sposób pomagają innym homoseksualnym rodzicom. Mężczyźni zaangażowali się w projekt - udział w programie - który ma pokazać, jak wygląda życie takich nietradycyjnych rodzin i w jaki sposób ich członkowie starają się zostać rodzicami.

- Obecnie bierzemy udział w ekscytującym, znaczącym, wielkim projekcie, w ramach którego będziemy badać, jak wiele osób w podobnej sytuacji stara się założyć rodzinę, a także odkrywać wyjątkowe, niekonwencjonalne rodziny. Im więcej możemy rzucić światło na nietradycyjne rodziny, tym więcej miejsca możemy zostawić w naszej kulturze, aby pojęcie rodziny ewoluowało i rozwijało się w piękny sposób - napisał Elliot.

Profil na Instagramie pary cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem. Wpisy Elliota i Matthew mają wydźwięk osobisty, emocjonalny, pokazują, jak to jest być homoseksualnym rodzicem, z czym to się wiąże.